Зелені протестують проти неефективності кліматичного саміту [відео]

  Наземні і підводні протести у Мексиці. Активісти "Greenpeace" пірнали в океан, щоби привернути увагу представників двохсот країн-учасниць кліматичного саміту до проблем зміни цьогосамого клімату.

  Зелені скаржаться - конференція ООН триває вже тиждень, а жодна з міжнародних делегацій не представила конкретних кроків для боротьби із глобальним потеплінням.

  Життя під водою. Саме таке майбутнє чекає на людство незабаром через глобальне потепління - запевняють  активісти "Greenpeace". Своїм підводним шоу вони намагаються привернути увагу учасників кліматичного саміту у Мексиці. Адже поки що представники понад двох сот країн тільки шукають засоби боротьби з глобальним потеплінням.

  Бреді Бредшо, активіст "Greenpeace": "Через підняття рівня води Світового океану життя більше ста мільйонів людей перебуває під загрозою. Тому представники різних держав, які зібралися у Канкуні, мають ухвалити правильні рішення".

  Перейти від балаканини до дій закликають учасників саміту і антиглобалісти. Вони привертають до себе увагу погромами. Уночі активісти трощили усе, що потрапило їм на очі, перекидали і підпалювали сміттєві баки, розбивали вітрини. Приборкати їх змогла лише поліція. Антиглобалісти побоюються, що ця конференція може бути такою ж провальною, як і торішня у Копенгагені. Тоді представники різних країн так ні про що не  домовилися.

  Цьгорічний кліматичний саміт загальмувався майже на самому початку -  ще тиждень тому. Коли  Японія та  Канада твердо заявили - вони ніколи не зможуть виконувати зобов`язання щодо зменшення викидів, передбачених кіотським протоколом. Такі вислови завели подальші переговори у глухий кут. Зрушити їх з місця вдалося Китаю.

  Ксі Зенуа, голова делегації Китаю: "Я вважаю, що ми маємо дотримуватися кіотського протоколу, адже це - результат довготривалого ефекту. Це єдиний юридичний документ, від якого ми не можемо відмовитися, коли нам заманеться".

  Заклики Китаю подіяли. Зрештою напрацювали проект договору щодо підтримки розвинутих країн у процесі скорочення викидів парникових газів. Його запропонують до розгляду на пленарному засіданні за три дні. А ще країни-учасниці саміту пообіцяли збільшити інвестиції на спеціальні програми щодо протидії кліматичним змінам. 

  Ганна Ільїних, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  Засновник "Wikileaks" зустрінеться з британською поліцією
  Наступний матеріал
  БК "Київ" поступився "Дніпру" у чемпіонаті Суперліги
  Теги: