Збройний конфлікт у Лівії перейшов у фінальну стадію

  14-ть українців найближчим часом мають евакуювати із Лівії. Вивезти з неспокійної країни їх мають на іноземному судні. Спершу доправлять до Мальти. Потому вони вирушать на Батьківщину. Про це "5 каналу" повідомили у вітчизянному МЗС. Тим часом, збройний конфлікт у Лівії - перейшов у фінальну стадію. Цієї ночі повстанці оголосили, що захопили столицю країни - Триполі. Втім, бої за столицю - ще тривають. За даними ЗМІ, війська Каддафі усе ще контролюють близько 15ти відсотків території міста.

  Цієї ночі події у лівійській столиці розвивалися стрімко. Увечері - повстанці перейшли у наступ. А вже за годин на інформаційних стрічках з`явилось повідомлення: опозиція захопила кілька міських мечетей. Під контролем повстанців - аеропорт та автошляхи. Антиурядові сили - вже і на центральній площі міста, і там люди почали святкувати звільнення від режиму диктатора. Зрештою, повстанці заявили: Триполі - під їхнім контролем. У інших лівійських містах - таку новину  також зустріли з радістю. Відсвяткувати перемогу повстанців - вийшли мешканці Бенгазі, Місураті, та навіть низки  інших країн.

  Ахмед Бані: "Це великий день у історії Лівії і людства у цілому. Наш народ - скинув режим тирана, який був загрозою не лише для лівійців, а й для усього світу".

  Мешканець Лондона: "Останні півроку ми, громадяни Лівії, що мешкають у Лондоні - щодня приходили до посольства нашої держави. І не припиняли твердити: нам не потрібен Каддафі, ми не хочемо, щоб у нашій країні панувала диктатура. Влада повинна дослухатися до волі людей. Гадаю, те, що сталося у нашій країні - стане уроком і для інших арабських держав, зокрема - Сирії та Ємену".

  Опозиція запевняє,що контролює майже усю столицю, а більшість солдатів Каддафі - тепер на їхньому боці. Втім, бої за Триполі - тривають і зараз. Близько 15 відсотків території міста - усе ще під контролем армії Каддафі. Зокрема,стрілянина лунає поблизу резиденції полковника. Втім, повстанці впевнені: у битві за Триполі - будуть переможцями. І вже планують, що робитимуть після того, як чинний режим буде повалено.

  Абдель Хафіз Гога, речник перехідного Національного Уряду Лівії: "Кінець режиму Каддафі тепер - справа часу. Гадаю, його заарештують, або він втече з країни найближчими годинами. Вже скоро перехідний Національний Уряд перебазується у Триполі і почне там свою роботу. Нашим головним завданням буде - підготувати низку законів для проведення у країні демократичних виборів".

  Двох синів лідера Джамахірії - затримали. Це підтвердили представники Міжнародного кримінального суду. Де зараз сам полковник - невідомо. Ситуацію у столиці він поки не коменутвав. Між тим, речник уряду Каддафі заявив: лише за минулу добу у сутичках у Триполі загинули 1300 людей. Повстанці ж кажуть - жертв значно менше - близько чотирьох сотень.

  Олена Хоменко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Тропічний шторм "Ірен" насувається на Домініканську республіку
  Наступний матеріал
  Сирійський президент не збирається полишати владу
  Теги: