Джефф Сешнс
Джефф Сешнс Дзеркало тижня

"Збрехав під присягою": генпрокурор США приховував зв'язки з Росією – The Washington Post

  Джеф Сешнс під час передвиборної кампанії Трампа двічі зустрічався із російським послом

  Нещодавно призначений генпрокурор США Джеф Сешнс під час передвиборної кампанії президента Дональда Трампа у 2016 році двічі зустрічався із російським послом Сергієм Кисляком, але приховав цей факт під час слухань щодо затвердження на посаді. Про це йдеться у матеріалі The Washington Post, а видання посилається на джерела в мін'юсті США.

  Одна з приватних розмов Сешнса та Кисляка відбулась у вересні минулого року. За даними американської розвідки, саме на цей час припав пік російських кібератак, пов'язаних із втручанням у президентські перегони у США.

  Тепер можна очікувати нових закликів конгресменів до призначення спеціального прокурора, який розслідуватиме роль Росії у президентських виборах 2016 року. На посаді генерального прокурора Сешнс здійснює контроль над Міністерством юстиції та ФБР, які розслідують зв'язки оточення Трампа з РФ та російське втручання в кампанію. Донині генпрокурор не погоджувався взяти самовідвід у справі.

  У січні 2017 року, на слуханнях щодо затвердження Сешнса на посаді генпрокурора, його запитали, чи "хтось пов'язаний" із передвиборчою кампанією Трампа мав контакти з росіянами. "Я не знаю про такі випадки… Я не спілкувався з росіянами", – відповів він.

  Декілька демократів у Палаті представників Конгресу США вже закликали генпрокурора подати у відставку. Лідер демократів Ненсі Пелосі заявила, що він збрехав під присягою, та приєдналася до цих закликів. Сам Джеф Сешнс заявив, що обвинувачення є брехливими.

  Як повідомляв 5.UA, радник Трампа з нацбезпеки генерал Флін подав у відставку через скандал зі зв'язками у РФ.

  Попередній матеріал
  НБУ надав одному банку чверть мільярда рефінансування
  Наступний матеріал
  Українську спортсменку за допінг позбавили олімпійської медалі