Завтра у всьому світі можуть змінити систему обліку часу [відео]

  Міжнародна наукова спільнота готується змінити систему обліку часу. Відзавтра у світі можуть скасувати високосну секунду, яку додають, щоби вирівняти годинники з астрономічним часом. У Женеві тривають запеклі дебати щодо того, чи варто запроваджувати цей новий спосіб.

  Рух Землі щороку уповільнюється - заявляють прихильники скасування високосної секунди. А відтак, потреби в узгодженні часу більше немає. До того ж, додаткову секунду не враховують системи навігації, і вона може спричинити серйозні перебої в їхній роботі. 

  Вінсент Мінс, лідер ініціативної групи скасування високосної секунди: "Технічно нічого не зміниться - навпаки, стане простіше. Відхилення між астрономічним часом і тим, що на вашому годиннику, становитиме півтори хвилини за сто років. Тому проблема, через яку тривають суперечки - швидше політична чи навіть філософська".

  Годинники переводять на 1 секунду вперед нерівномірно, раз на кілька років. Таку практику запровадили на початку 70-х для узгодження двох систем виміру часу - астрономічної та земної. Перша визначає час від світанку до заходу сонця, за другою - один оберт Землі навколо Сонця ділять на певну кількість секунд. Через нерівномірність обертання планети поступово з`являється різниця у вимірюваннях. Тому деякі науковці запевняють - скасування високосної секунди призведе до розсинхронізації об`єктивного та годинникового часу.

  Даніель Гамбіс, співробітник Паризької обсерваторії: "Як на мене, проблема не стільки в тому, що угоду про додаткову секунду скасують, скільки в тому, що замість неї запровадять ще гіршу. Приміром, вирішать додавати годину раз на 700 років".

  Востаннє секунду додавали 2008-го. Наступного разу - планували цьогоріч, улітку. Чи будуть це робити - стане відомо у п`ятницю, після голосування на конференції в Женеві. Якщо високосну секунду скасують - годинниковий час таки почне, хоч і не суттєво, але випереджати астрономічний.

  Марина Кафтан, 5 канал

  Попередній матеріал
  Рух "ЧЕСНО" оприлюднив критерії сумлінності для кандидатів у депутати
  Наступний матеріал
  Громадські організації об`єднуються проти фальсифікацій на майбутніх виборах
  Теги: