5.ua

Завтра - референдум щодо незалежності Шотландії

  Шотландія за крок від доленосного голосування: уже завтра на референдумі країна обиратиме – бути незалежною чи лишитися у складі Сполученого королівства.


  Важливе голосування у Шотландії вже нарекли "боротьбою серця і розуму". Населення країни поділилося майже порівну – за останніми даними соціологів, приблизно 48 відсотків вимагають відокремлення від Великої Британії, а 52 проценти бажають лишитися у складі королівства. Серед прихильників незалежності найбільше молоді віком до 30. А старші шотландці прагнуть уникнути змін і пов’язаних із ними ризиків. Яких саме – пояснюють головні противники відокремлення: партія із промовистою назвою "Разом ліпше": "Шотландія є частиною найбільш успішного союзу країн у світі. Ми пов’язані економічно та соціально. Не можна забувати, що державні видатки на одного шотландця – 1200 фунтів. Це виключно завдяки тому, що ми у Сполученому королівстві. Шотландія – процвітаюча та багата, бо є частиною впливового об’єднання".

  Ініціатори референдуму, націоналісти Шотландії, натомість стверджують – численні Шотландські ресурси використовує уся Британія, а офіційний Единбург отримує лише крихту того, що належить шотландцям.

  "Якщо ми станемо незалежними, шотландський парламент зможе змінити оподаткування в країні. Ми маємо 60 відсотків видобутку нафти в ЄС, у нас 25 відсотків вітроенергетичного потенціалу Європи, у нас низка провідних університетів світу. Ми маємо стати незалежними, щоб справедливо перерозподілити ресурси нашої країни", – запевняє Тоні Джульяно, речник кампанії за незалежність Шотландії

  Вплинути на прихильників ідеї попрощатися із союзом спробував Девід Кемерон. Британський прем'єр попередив прибічників незалежності – їхня перемога на референдумі про відділення від Сполученого королівства призведе скоріше до розлучення, аніж до спроби пожити окремо.

  "Коли настане день волевиявлення, люди повинні усвідомлювати, що вони голосують не просто за себе, а за своїх дітей і онуків, за прийдешні покоління. У разі відокремлення, у Шотландії не буде єдиної з Британією валюти, а збройні сили доведеться створювати заново" – застеріг Девід Кемерон.

  Погрозами глава уряду не обмежився – у разі, якщо на референдумі більше голосів віддадуть за збереження Шотландії у складі Сполученого королівства – Кемерон пообіцяв надати шотландцям нові широкі повноваження у сфері оподаткування та формування бюджету. Відтак, доля Великої Британії вирішиться у четвер. Остаточний результат референдуму оголосять у п'ятницю вранці.

  Попередній матеріал
  УДО сформує власний спецбатальйон для дій на Донбасі
  Наступний матеріал
  Україна та Канада готують Угоду про вільну торгівлю
  Loading...