Заворушення у Лівані можуть перерости у нову міжконфесійну війну [відео]

  Армія Лівану втрутилася у збройний конфлікт на території країни. Військові почали розбирати блокпости, встановлені бойовиками на автошляхах. На вулиці найбільших міст вийшли озброєні патрулі та важка техніка.

  У столиці Лівану - Бейруті - не припиняється стрілянина. За зброю взялися прибічники та противники чинної влади. Розбороняє їх армія. На вулицях встановлюють загорожі з колючого дроту, адміністративні будівлі охороняють військові. Місцеве телебачення закликає бунтівників до перемир`я, щоби лікарі могли принаймні забрати з вулиць поранених і тіла загиблих.

  Частина мітингарів відучора не полишають площу перед штаб-квартирою прем`єр-міністра. Вони розбили наметове містечко і не збираються йти, поки Наджиб Мікаті не піде у відставку.

  Ахмад Джардалі, протестувальник: "Ми мирно сидимо тут і не хочемо жодних непорозумінь. Але ми згодні з тими хлопцями, які штурмували офіс прем`єра. Потрібно припинити насильство в країні, ми хочемо жити в безпеці".

  Масові протести перекинулися на інші міста. Конфлікт набуває дедалі більше рис міжконфесійного. У Триполі внаслідок вуличних боїв між сунітами та алавітами за добу загинули семеро людей, ще понад 70 зазнали поранень. Там ввели елітні спецпідрозділи, які мають навести лад у місті. Збройне протистояння триває між мешканцями двох сусідніх кварталів. Вони ворогували 15 років - упродовж громадянської війни в Лівані.

  Хадж Зіяд, сунніт: "Алавіти першими розпочали бойові дії. Вони почали стріляти та кидати гранати. Погляньте, скільки диму. Вони палять наші будинки просто на очах у військових. Ми досі їм не відповідаємо. Це що, схоже на сунітську країну? Вони вбивають наших лідерів, політиків, а ми просто спостерігаємо. Якщо держава не зупинить цю навалу, вона просто зникне".

  Заворушення розпочалися в Лівані напередодні. Похорон генерала Хасана в неділю переріс у антисирійську демонстрацію. Вісам Хасан загинув кілька днів тому під час теракту. Відповідальність за напад ліванці покладають на Сирію. Мітинг завершився невдалою спробою штурму офіса прем`єр-міністра.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У МВС обіцяють встановити винних у побитті футбольних фанатів [відео]
  Наступний матеріал
  Інформацію про підкуп членів ОВК №94 перевірять
  Теги: