Заворушення і сутички на вулицях Рима, Мілана та Неаполя

  Заворушення і сутички на вулицях Рима, Мілана та Неаполя. Із поліцією побилися учасники масових демонстрацій. За попередніми даними поранено семеро правоохоронців. Сьогодні профспілки проводять усезагальний восьмигодинний страйк. Не працює громадський транспорт та залізниця, перебої із авіасполученням. Причина протестів - новий антикризовий бюджет, який саме розпочали обговорювати у сенаті.

  Гарячу осінь обіцяють профспілки італійському урядові, якщо влада ухвалить пакет антикризових заходів. Робітники проводять усезагальний страйк. Замість праці - пішли на марші і демонстрації у понад сотні міст країни. Надвечір мітинги супроводжують сутички із поліцією. Карабінери охороняють будівлі банків, які протестувальники закидують яйцями та димовими шашками. Також -  палять прапори тих профспілкових організацій, що не долучилися до акції непокори.

  Сюзанна Камюссо, лідер профспілки: "Є причини для того, що відбувається цього дня на усіх площах Італії - це несправедливий бюджет, марний, негуманний і безвідповідальний".

  Елеонора Дельфіні, учасниця демонстрації: "Я думаю, що італійці - міцно сплять. А ця демонстрація має їх розбудити, оскільки уряд - тягне нас у прірву".

  Уряд запевняє - антикризовий пакет дозволить заощадити 45 з половиною мільярдів євро. Робітники обурюються - адже усе це за їхній рахунок. Підтримує страйкарів і опозиція, утім, блокувати ухвалення закону в парламенті - наміру не має.

  Антоніо ді П’єтро, лідер опозиційної партії: "Зараз ми йдемо страйкувати, але потрібні й подальші кроки. Італійці мусять переконати нашого президента Наполітано не обмежуватися словами, і розпустити парламент. Він заявив, що антикризові заходи  - страхітливі, отож і діяти повинен відповідно. Повинні бути нові парламентські вибори, і бажано - із новим виборчим законодавством".

  Усезагальний страйк паралізував рух транспорту - міське, залізничне та авіасполучення. Тисячі пасажирів чекають рейсів - не лише в аеропортах Італії, але й за кордоном. Зокрема люди не можуть вилетіти у бажаному напрямку і з головного транспортного вузла Європи - Франкфурта.

  Памела Сантіні пасажирка, що летить у Венецію: "Так, у нас проблеми. Рейс мав вилетіти опівдні і його скасували. Обіцяють, що ми полетимо наступним, він за кілька годин. Але ж квитки на нього - усі розкуплені, то де ж ми там помістимось?"

  За даними профспілок, участь у страйку беруть майже шістдесят відсотків держслужбовців. Восьмигодинну акцію непокори організувала найбільша профспілка - Всезагальна італійська конфедерація праці. Дату - обрали не випадково. Саме шостого вересня у сенаті стартували дебати щодо суворих заходів економії. Голосування може відбутися вже у середу вранці. Далі пакет передадуть у нижню палату парламенту.

  Нонна Стефанова, "5 канал"  

  Попередній матеріал
  Система екстреної допомоги за номером 112 почне діяти в червні 2012
  Наступний матеріал
  Мирошниченко: Опозиція має підтримати Президента
  Теги: