Завершився Каннський кінофестиваль

  У Каннах завершився престижний кінофестиваль. Журі назвало переможців конкурсної програми. Серед призерів - є українка: режисерка Марина Врода отримала "Золоту пальмову гілку" у номінації "найкращий короткометражний фільм" за стрічку "Крос". А найвищою нагородою журі відзначило картину Терренса Маліка "Древо життя".

  Головна нагорода Каннського кінофестивалю - "Золота пальмова гілка" - цьогоріч виросла на "Древі життя". Саме так називається картина американця Терренса Маліка. Сюжет базується на баченні життя одинадцятирічним хлопчиком у Америці 50-х років минулого століття. У стрічці режисер проводить паралель між розвитком людини і родини та еволюцією Всесвіту -  від Великого вибуху до Армагеддону. Батька головного героя зіграв Бред Пітт, головну роль виконав Шон Пенн. Не всі критики схвалили картину. Її називали занадто претензійною.

  Роберт Де Ніро, голова журі: "Більшість з членів журі вирішили, що саме робота Маліка варта найвищої нагороди на цьогорічному Каннському фестивалі. Цей фільм має масштабність, розмах, глибокий замисел. Ми усі погодилися, що "Древо життя" - вражаюча стрічка".

  Одним з серйозних конкурентів у боротьбі за головний приз - була стрічка Ларса фон Трієра "Меланхолія". Критики назвали фільм красивим кіно про кінець світу. Кірстен Данст, яка зіграла головну героїню, отримала "Пальмову гілку" за найкращу жіночу роль. А от самого режисера у Каннах оголосили персоною нон-грата після його скандальноого виступу на прес-конференції.

  Кірстен Данст, актриса: "Це був дуже напружений тиждень для мене. Хочу щиро подякувати журі, нагорода за кращу жіночу роль - це велика честь. Також я вдячна організаторам фестивалю і Ларсові Фон Трієру - за те, що він дав мені можливість зіграти роль вільної і хороброї жінки".

  Приз за найкращу чоловічу роль отримав француз Жан Дюжардан за гру у стрічці "Артист". Фільм розповідає історію актора-зірки німого кіно, який не може пристосуватися до ери звукових фільмів. Аж до останнього моменту картина фігурувала лише у позаконкурсній програмі.

  Жан Дюжардан, актор: "Отримати таку почесну нагороду - навіть трохи лячно. Я хочу розділити тріумф з моїми партнерами по зйомках".

  Гран-прі цьогоріч поділили між турецьким трилером "Якось у Анатолії" та бельгійською соціальною драмою "Хлопчик з велосипедом". Обидва фільми вразили журі, тож призи вручили і Нурі Джейлану, і братам Дарденнам.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Низка потужних торнадо у США - щонайменше 32 загиблих
  Наступний матеріал
  На виборах в Іспанії перемогла консервативна опозиція
  Теги: