Затримано сина Курманбека Бакієва

  Служба нацбезпеки Киргизстану підтвердила факт затримання Максима Бакієва, сина поваленого президента республіки. Його заарештували у британському аеропорту Фарнборо. Бакієва-молодшого розшукував Інтерпол за поданням тимчасової киргизької влади. Сина Курманбека Бакієва звинувачують у корупції. Ситуацію у Киргизстані на закритому засіданні обговорить Рада Безпеки ООН. Тим часом секретарі Рад безпеки країн ОДКБ запевняють у необхідності матеріально-технічної підтримки киргизької армії. Чи надавати додаткову техніку республіці - вирішують глави держав Організації договору із колективної безпеки. Кількість загиблих на півдні Киргизстану уже досягла 138-ми. У містах Ош та Джалалабад палають будівлі, панують погроми та мародерства.

  Ситуацію у Киргизстані обговорила Організація договору із колективної безпеки. На зустріч зібралися секретарі Рад Безпеки із країн цієї структури. Вони розробили низку рекомендацій, як залагодити конфлікт. Найголовніша - надіслати до Киргизстану матеріально-технічну допомогу - військову техніку, зброю. Пропозиції розглядають глави держав ОДКБ - за ними останнє слово. Одному із перших повідомили про результати засідання організації - російському президенту.

  Окрім матеріально-технічної допомоги війську, Киргизстан потребує гуманітарної допомоги населенню. До міста Ош уже прибули гелікоптери із медикаментами від ВООЗ. Червоний Хрест закликав виділити 10 мільйонів франків - це майже 9 мільйонів доларів на купівлю найнеобхіднішого постраждалим мешканцям. Зараз харчі та воду їм привозять із резервних запасів Бішкека - під озброєною охороною.

  Ситуація у неспокійних південних містах - Оші та Джалал-Абаді постійно змінюється. Навіть коли стихають постріли - обстановка залишається напруженою. Люди бояться мародерств і підпалів.  Хоча сутички почалися на міжетнічному ґрунті, і киргизи і узбеки сходяться на думці - розбрат посіяли з метою провокації, сторонні сили. Влада звинуватила у цьому прихильників вигнаного президента Курманбека Бакієва, котрий переховується у Мінську. Але повалений глава держави категорично відкинув такі припущення, і закликав міжнародну спільноту терміново ввести у Киргизстан миротворчі війська.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Ізраїль проведе власне розслідування інциденту з "Флотилією свободи"
  Наступний матеріал
  Мерія має намір відмовитися від ЖЕКів
  Теги: