Затягуються переговори щодо розташування в Польщі та Чехії систем ПРО

  Затягуються переговори щодо розташування в Польщі та Чехії американського протиракетного щита. Міністр закордонних справ Польщі Родослав Сікороський вважає - перемови триватимуть іще довго. "Нам варто проявити стриманість, бо проект розрахований на багато років" - сказав пан Сікорський.
  За його словами, Вашингтон звернувся до Варшави із пропозицією більш детального обговорення теми ПРО. Тож з цієїю метою 8-го до 10-го березня польський прем`єр здійснить візит до Сполучених Штатів. Польска сторона намагається вторгувати за роміщення систем ПРО на своїй території якомога більше - просить в американців гарантії безпеки, сучасні засоби протиповітряної оборони і допомогу в модернізації своєї армії. А ось Чехія, де США теж хочуть звести частину  портиракетного щита, вимагає фінансового відшкодування за розташування в себе систем ПРО. Зокрема Прага ставить вимогу про грошові зобов`язання від американців на випадок екологічних проблем від будівництва  радіолокаційної станції.

  Дональд Туск, прем`єр-міністр Польщі: "Коли президент Путін і публічно, і особисто мені говорить, що спрямує ракети середнього радіусу на системи ПРО у Польщі, я сприймаю це як агресивну і зайву риторику. Як прем`єр-міністр Польщі я не можу цього допустити. Від США я роками чую, що Штати намагаються дати раду з нібито нейтральною поведінкою Росії. Поки що ці спроби зазнають фіаско. А отже, і Польща, і США потребують більше часу, щоб визначити можливі наслідки, які матиме Польща від встановлення систем ПРО".
  Попередній матеріал
  Повну підтримку своїх дій отримала влада Вірменії від США
  Наступний матеріал
  Теракт в Єрусалимі спричинив скандал в ООН
  Теги:
  Loading...