Заступник глави ООН помітив, як конфлікт України та Росії виходить за межі Донецька

  Виступаючи на засіданні Ради Безпеки, заступник Генерального секретаря Джеффрі Фелтман висловив серйозну тривогу ескалацією насильства на сході України.

  Відповідну інформацію 21 січня оприлюднено на сайті Інформаційоного центру ООН.
  "Хоча епіцентром збройних дій в останні дні був Донецький аеропорт, насильство поширюється в Донецькій і Луганській областях, включаючи густонаселені райони, в тому числі в місті Донецьку. Там росте число вбитих і поранених, в тому числі і серед цивільного населення. Надходять повідомлення про те, що конфлікт все ближче підступає до міст Маріуполь та Дебальцеве і загрожує районам, де до останнього часу зберігалася порівняно спокійна обстановка", - підкреслив у своєї промові Джеффрі Фелтман.

  Фелтман також згадав повідомлення про стягування підкріплень з обох сторін і розміщенні там все більш сучасних і важких озброєнь. Він послався на заяву Петра Порошенка про те, що в Україні знаходиться близько 9000 регулярних російських військ. Заступник Генерального секретаря з політичних питань процитував висновок ОБСЄ про те, що снаряди, які потрапили в автобус у Волновасі 13 січня, було випущено з північного сходу - можливо, з відстані у 20 км - з території так званої "ДНР".
  Джеффрі Фелтман зокрема зазначив, що на тлі ескалації бойових дій та фактичного тупика на дипломатичному фронті Київ і Москва продовжують обмінюватися взаємними звинуваченнями. Він закликав негайно встановити довгострокове припинення вогню і виконувати Мінські домовленості.

  Фелтман додав, що "альтернативи прямому і конструктивного діалогу просто не існує".

  Попередній матеріал
  На Харківщині під охорону взято всі стратегічні об'єкти - МВС
  Наступний матеріал
  Уряд оперативно забезпечуватиме військових речовим майном - Яценюк

  Радбез ООН сьогодні проведе засідання по Україні

  Кримські татари просять ООН захистити їх від знищення

  ООН і ОБСЄ засудили убивство цивільних під Волновахою

  ООН: число жертв конфлікту на Донбасі перевищило 4800 людей