5.ua

Засідання Радбезу ООН: невдала спроба Кремля

  Рада безпеки ООН не ухвалила жодного рішення щодо ситуації в Україні. Засідання, скликане з ініціативи Росії, не знайшло підтримки позиції Кремля.

   Аргументацію офіційної Москви сприйняли як непереконливу. Західні держави вкотре звинуватили російський уряд у підготовці операції за кримським сценарієм та провокаціях на Сході та Півдні України.

  Постійний представник Російської Федерації в ООН Віталій Чуркін виступав першим і заявив, що йойого країна вважає неприпустимим застосування сили українською владою для наведення порядку на сході України і закликав західних колег не шукати руку Москви у заворушеннях в Донецьку, Харкові та Луганську. 

  Втім,  російський слід у подіях на сході України вбачають чимало країн. Представник США в ООН Саманта Пауер закликала колег не піддаватися на пропаганду, яку веде Москва. Тоді як постпред Франції в ООН Жерар Аро  нагадав російському представнику про інтернет у XXI сторіччі, який дає можливість бачити реальні факти людям у всіх куточках світу.

  У ході  засідання  Радбезу ООН російська сторона переконувала   світову спільноту щодо недоцільності рішення  української влади залучити армію   для наведення порядку на Сході, мовляв воювати проти власного народу неприпустимо. На противагу таким заявам Постійний представник України в ООН Юрій Сергєєв запевнив усіх колег, що Київ має достатньо доказів про причетність російських спецслужб до безладів на території України і закликав не порівнювати події на Майдані з тим, що зараз відбувається на Сході України.

  Екстренне засідання Ради Безпеки ООН, яке ініцювала  Росія  для неї ж самої закінчилося безрезультатно. Позицію офіційної Москви так ніхто з країн-членів відкрито не підтримав.  Навіть Китай, який здебільшого  лояльно ставиться до політики сусіда, цього разу обмежився закликом - зберігати спокій та витримку.

  Ганна Ільїних

  Попередній матеріал
  Рада ЄС скасувала імпортні мита на українські товари та виділила 1 млрд євро допомоги
  Наступний матеріал
  Україна підпише угоду про єдиний авіапростір з ЄС до початку червня
  Теги: