Запеклі бої тривають біля резиденції Каддафі

  Запеклі бої тривають в кварталі Баб-аль-Азізія у Триполі, де розташована резиденція Каддафі. Саме там - може переховуватися полковник. Утім, повстанці достаменно не знають місця перебування лівійського лідера. На світанку опозиційні сили увійшли до Триполі і заявили, що контролюють майже усю столицю, окрім урядових кварталів.

  Повстанці просуваються далі по Триполі. Більшу частину столиці вони вже контролюють. Нині точаться бої за чотири райони з про-владними будівлями. Опозиція вже заявляє про перемогу і обіцяє демократію.

  Махмуд Джибріль, голова Перехідної національної Ради: "Зараз немає різниці між лівійцями. Ми усі були рівні перед диктатурою і зараз будемо рівні у новій Лівії, будемо разом будувати демократію, яка стане прикладом для усього арабського світу".

  Голова перехідної Ради запропонував Каддафі відмовитися від влади в обмін на коридор для втечі з країни. Втім, відповіді від полковника поки що не отримали. Чутки про те, що за Каддафі мають вислати літак з Південно-Африканської Республіки спростувало тамтешнє зовнішньополітичне відомство.  

  Маіте Нкоана-Машабане, міністр закордонних справ ПАР: "Південно-Африканська Республіка завжди допомагає у разі напруженої ситуації. Так ми зробили і цього разу. наш транспорт евакуював працівників посольства до Тунісу і тепер повернеться до країни. Запевняю, жодного літака ми не направляли до Триполі для евакуації будь-кого з лівійців, ми забрали тільки своїх громадян".

  Двох з синів Каддафі повстанці заарештували під час нічного штурму Триполі. Одного тримають під домашнім арештом, іньшого Сейф Аль-Іслама, якого називали наступником Каддафі, передадуть міжнародному трибуналу. 

  Андерс фог Расмуссен, генсек НАТО: "Режим Каддафі розпався. Що швидше лівійський лідер зрозуміє, що він не може виграти битву проти власного народу - тим краще. АджЕ, лівійський народ уникне подальшого кровопролиття та страждань".

  Із перемогою лівійських повстанців привітали не тільки у НАТО, ЄС і США, а також і на близькому Сході. 

  Самі Абу Зухрі, речник "ХАМАС": "Рух ХАМАС вітає лівійських повстанців. Сподіваюся з цього моменту почнеться нова історія Лівії, де люди житимуть вільно і будуть розвиватися".

  Ситуація загострилася в Лівії в середині лютого, коли люди вийшли на вулиці з вимогою відставки Каддафі, який править країною понад сорок років. Згодом масові протести переросли у збройне протистояння між провладними військами та повстанцями. Кількість жертв рахується тисячами. З середини березня Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію про безпілотну зону над Лівією. Відтоді коаліційні західні сили допомагають повстанцям з повітря. У місті Бенгазі - опозиційні сили згуртувалися у Перехідну Національну Раду. Її лідерів визнали три десятки країн.    

  Ганна Ільїних, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Мешканець Івано-Франківська уже 9 місяців за ґратами через кредит
  Наступний матеріал
  Стали відомі причини аварії на шахті Краснокутська
  Теги: