Мешканець Івано-Франківська уже 9 місяців за ґратами через кредит

  Хотів нову квартиру - потрапив у СІЗО. Мешканець Івано-Франківська - уже дев`ять місяців за ґратами. Усе - через те, що у кризу - не зміг повернути позику банку. Там переконують: позичальник винен сам, адже підробив довідку про зарплату. Мовляв, зробив це навмисно, щоби не повертати гроші.

  У такому стані свого чоловіка Світлана Чуфицька бачить вже дев`ять місяців. З тих пір як він потрапив за ґрати СІЗО Івано-Франківська. Все почалося з кредиту на житло, який родина у березні дві тисячі восьмого взяла у "Надра банку". Коли вдарила криза повертати гроші Чуфицькі не змогли. Банк на обставини не зважив - звернувся одразу до міліції, а не до суду.

  Аліна Корчагіна, начальник управління комунікації "Надра банку": "Пан чуфицький  подава неправдиві дані про свою заробітну плату, він завідомо не збирвася погашати цей кредит".

  Усю документацію заповнювали посередники, і на цьому етапі банк жодних претензій до паперів не мав - каже дружина затриманого. Міліціонери ж одразу порушили кримінальну справу, і кинули чоловіка у СІЗО. Правозахисники обурюються - це грубе порушення конвенції про захист прав людини.

  Андрій Діденко, правозахисник: "Гроші отрмиані в борг не можуть бути підставою для кримінального переслідування особи".

  Федір Олексюк, представник антиколекторної компанії: "Навеликий жаль правоохоронні органи втягнуті в роль колекторів для вирішення фінансових проблем  фінансових установ. Ця тенденція характерна для України".

  Набагато пасивніше реагують правохоронці на порушення самих фінустанов - кажуть експерти. 

  За дев`ять місяців перебування у СІЗО в Олександра Чуфицького з`явилась киста на обличчі, гайморит та підозрюють рак - каже його дружина. Та запевняє -увесь цей час медичну допомогу чоловікові не надавали. Минулого тижня важкохворого арештанта привезли в обласну лікарню на обстеження. Там йому вже зробили операцію. Тим часом банк виграв суд першої інстанції. Феміда зобов`язала родину Чуфицьких, з двома неповнолітніми дітьми, повернути фінустанові вісімсот тисяч гривень та віддати житло.

  Азад Сафаров, Юрій Підлісевич, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Завершено розслідування кримінальної справи "Еліта-Центру"
  Наступний матеріал
  Запеклі бої тривають біля резиденції Каддафі
  Теги: