Фото sheisnyc.com

Залізна леді, яка не знала поразок: перша річниця смерті Маргарет Тетчер

  Рівно рік тому, 8 квітня 2013 року, померла одна із найвідоміших жінок у світовій історії – колишній прем‘єр-міністр Великобританії Маргарет Тетчер.

  Маргарет Хільда ​​Тетчер народилася 13 жовтня 1925 у британському місті Грантем у родині бакалійника.

  Після закінчення Оксфорду у 1947 році працювала хіміком. У 1951 році Маргарет вийшла заміж за бізнесмена Дениса Тетчера. Через чотири роки вступила на юридичний факультет.

  У 1950 році майбутня "Залізна леді" вперше балотується до парламенту, але спроба виявилася невдалою. До палати громад від Консервативної партії вона потрапила у 1959 році. Вона зайняла пост голови парламентського Пенсійного комітету , суміщаючи цю посаду з головою комітету з національної безпеки.

  У 1951 році Маргарет одружилась із Денісом Тетчером. 15 серпня 1953 у пари народилася двійня, дівчинка і хлопчик - Керол і Марк Тетчер.

  У 1970 році Тетчер була призначена Едвардом Хітом на посаду міністра оборони, а через п'ять років перемогла на виборах і стала лідером партії.

  Перемога консерваторів в 1979 році на виборах до палати громад зробила Маргарет Тетчер прем'єр -міністром. Вона стала першою жінкою, що зайняла цей пост у Великобританії.

  За 11 років перебування на посаді глави британського кабінету "Залізна леді" провела ряд жорстких економічних реформ, ініціювала передачу в приватні руки секторів економіки, де традиційно панувала монополія держави (авіакомпанії British Airways, газового гіганта British Gas і телекомунікаційної компанії British Telecom), виступила за збільшення податків.

  Після окупації Аргентиною в 1982 році спірної території - Фолклендських островів, Тетчер послала в південну Атлантику військові кораблі, і британський контроль над островами був відновлений в лічені тижні. Це стало ключовим фактором для другої перемоги консерваторів на парламентських виборах, в 1983 році.

  Третій термін прем'єрства був для Маргарет Тетчер найважчим. Після прийняття низки непопулярних заходів їй фактично не залишалося нічого іншого, окрім як покинути свій пост. У листопаді 1990 року Тетчер оголосила про свою добровільну відставку "в ім'я єдності партії і перспективи перемоги на загальних виборах".

  Період правління Тетчер був найдовшим строком прем‘єрства у 20 столітті.

  Всього через два роки після відставки, у 1992 році, Тетчер повернулася у політику. Після присвоєння королевою Єлизаветою II їй титулу баронеси, Маргарет стала членом палати лордів.

  Починаючи з 2002 року стан здоров'я Маргарет Тетчер значно погіршився, і вона поступово відійшла від громадської та політичної діяльності. В останні роки життя "Залізна леді" пережила кілька мікроінсультів , а також страждала старечим недоумством (деменцією).

  8 квітня 2013 року 87-річна баронеса Тетчер померла від інсульту. Згідно з її волею, вона була похована на території Королівського госпіталю Челсі поруч з чоловіком.

  У Великобританії смерть Тетчет, яка провела багато жорстких реформ, викликала неоднозначну реакцію. По всій країні пройшли акції під гаслом "Відьма померла", а однойменна пісня із фільму "Чарівник країни Оз" 1939 року зайняла перші місця в британських чартах.

  Попередній матеріал
  Луганські сепаратисти закріплюють позиції і б’ють журналістів
  Наступний матеріал
  Експерт: для децентралізації влади треба міняти Конституцію