5.ua

Експерт: для децентралізації влади треба міняти Конституцію

  Децентралізація влади, про яку багато говорять в регіонах, і яку часто учасники акцій протесту плутають з федералізацією, неможлива без змін до Конституції.

  Виконавчий директор центру політико-правових реформ Ігор Коліушко вважає, що та концепція розширення повноважень місцевих громад, яку розробляє Кабмін, може бути впроваджена тільки після зміни основного закону, оскільки її положення суперечать Конституції.

  "Наприклад, ті ж державні адміністрації: в Конституції чорним по білому написано, що бюджети районні і обласні формуються державними адміністраціями. Яке ж тоді може бути самоврядування на цих рівнях, якщо ради не мають відношення до бюджету?" – дивується експерт. Він зазначив, що за інформацією Руслана Князевича розуміння цього на сьогодні є у широкого спектру політиків, тому шанс проведення комплексної реформи є.

  За словами правника, зміни можуть бути внесені вже до президентських виборів. Нині експерти з конституційного права розробляють цю й інші інновації, аби до 15 квітня подати до робочої групи Верховної Ради.

  Нагадаємо, Кабмін планує зменшити відсоток податку, який громади передають до Києва, а також надати низці міст і селищ право самим формувати бюджет та вирішувати 90 відсотків питань щодо життєдіяльності населених пунктів.

  Попередній матеріал
  Залізна леді, яка не знала поразок: перша річниця смерті Маргарет Тетчер
  Наступний матеріал
  Євросоюз подав позов проти Росії до СОТ