Захист Дем`янюка вважає вирок несправедливим і готує апеляцію

  Іван Дем`янюк відбуватиме покарання умовно - через похилий вік та слабкий стан здоров`я. За вироком, 91-річний виходець з України винний у вбивствах двадцяти восьми тисяч євреїв у концтаборі Собібор. Захист наполягає, що Дем`янюк невинний, і готує апеляцію.

  Після оголошення вироку Мюнхенський суд вирішив, що Дем`янюк відбуватиме покарання умовно. На їхню думку, засуджений не становить загрози, позаяк є особою без громадянства і не може полишити територію Німеччини. Захист Дем`янюка вироком незадоволений і готовий оскаржувати це рішення у суді.

  Ульріх Буш, адвокат Івана Дем`янюка: "Ми подамо апеляцію. Хоча зараз раді з того, що Дем`янюк на волі. Адже він дуже погано почувається".

  Суд над Іваном Дем`янюком, якого звинуватили у причетності до вбивства двадцяти восьми тисяч євреїв у таборі Собібор, відбувся вчора у Мюнхені. За весь процес підсудний не вимовив жодної фрази і відмовився від останнього слова. Водночас, суд відхилив клопотання адвокатів заслухати нових свідків та долучити інші факти. Єдиним доказом провини визнали посвідчення, видане СС на ім`я Івана Дем`янюка. Захист назвав його фальшивкою.  

  Іван, cин Івана Дем`янюка: "Після більш, як двох років судових процесів, у Німеччині усім стало зрозуміло, що немає жодних доказів, які б напряму вказували, що мій батько винний. Для Німеччини звинуватити і покарати його у тому, чого він не робив - просто ганебно. Адже там і досі мешкають прибічники Гітлера. Вони доживають свої останні дні у будинках для літніх людей, і ніхто їх не займає".

  Ефраїм Зуроф, координатор досліджень злочинів нацистів: "Цей вердикт справедливий і свідчить про те, що будь-яка людина, що скоїла злочин за часів Голокосту, може бути притягнута до суду і покарана навіть сьогодні".

  Уперше про причетність Дем`янюка до злочинів нацистів заговорили ще у сімдесят п`ятому році минулого століття. Його двічі екстрадирували зі США, де він мешкав після війни. В Ізраїлі його навіть засудили до смертної кари. Захист надав нові докази та свідків, і, після перегляду справи, Дем`янюка відпустили. Нині адвокати теж сподіваються на такий самий поворот і готують апеляцію.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Австралії спостерігали "Парад планет"
  Наступний матеріал
  В Луганську своєрідно відзначили 120-ту річницю народження Булгакова
  Теги:
  Loading...