В Луганську своєрідно відзначили 120-ту річницю народження Булгакова

  Усю ніч в одній з луганських бібліотек поціновувачі творчості Михайла Булгакова читали його твори, дивилися фільми за їхніми мотивами, танцювали танго та слухали романси початку ХХ-го століття. Так у місті відзначили 120-ту річницю від дня народження письменника.

  Вхід до бібліотеки - у сутінках. Таке правило для нічних гостей, що прийшли на містичну екскурсію. Удень вони - офісні працівники, вчителі, студенти, а нині кожен вважає за честь одягнути маску булгаківського героя.

  Світлана Соколова, кіт Бегемот: "Котам обычно говорят - ты. Но кот никогда ни с кем не пил на брудершафт. Солнце садится - пора! Я когда-то в студенческое время играла Булгакова, но тогда была просто Аннушкой".

  Наталія, учасниця вистави: "Я связана с преступным миром, всё у её ног, в жизни всё надоело. Гребешок - дочкин, платье - моё, шаль - с театра. Перчатки - это мы сами придумали".

  У бібліотеці відтворили атмосферу булгаківських часів. На стелажах - радянські журнали, газети та книжки. У одній із зал лунають романси початку ХХ-го століття. У іншому - фокстрот, чарльстон, танго. А ще - імпровізований показ тогочасної моди - моделі прості і, одночасно, демонічні. Учасники відкритої ночі спілкування цитатами з творів письменника. 

  "Преображенський": "...И я того же мнения".

  Кульмінація програми - читання на пам`ять улюблених уривків з творів Булгакова, при свічках. Організатори кажуть: на нічну екскурсію до бібліотеки завітало значно більше гостей, ніж вони очікували. Півтори сотні шанувальників творчості письменника запевняють - хоч у залах і тісно, це не заважає романтичному настрою.

  Настя Сафонова, відвідувачка: акая атмосфера, она сама по себе настраивает на размышления, какое-то таинство и творчество само приходит в голову".

   Ігор Божко, відвідувач: "Главное, пожалуй, я наверное узнал для себя новые его произведения".

   Інна Рибянцева, директор Луганської обласної бібліотеки: "Сегодня это не только место, где стоят книги, а центр, где должна снова собираться интеллигенция, чтоб говорить о духовности, культуре, искусстве".

  Ближче до півночі розпочали трансляцію кінофільмів за творами Михайла Булгакова. Найвитриваліші поціновувачі розійшлися по домівках уже вранці.

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганськ, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Захист Дем`янюка вважає вирок несправедливим і готує апеляцію
  Наступний матеріал
  Збірна Росії вийшла до півфіналу чемпіонату світу з хокею
  Теги: