Захисники Тибету намагалися загасити Олімпійський вогонь (РОЗШИРЕНО)

  Загасити Олімпійський смолоскип вогнегасником намагалися у Лондоні захисники Тибету. Щонайменше 25 людей заарештувала поліція. До протестів правоохоронці готувалися заздалегідь - шлях естафети патрулюють дві тисячі полісменів. Олімпійський вогонь прибув до британської столиці із російського Санкт-Петербурга. І вже у понеділок його вітатимуть у Парижі.
  Протести, сутички, арешти. У такій атмосфері несли Олімпійський вогонь через Лондон. Марафонця, що ніс смолоскип, кількома колами оточувала поліція. Зупинятися доводилося щокілька метрів. Активісти за звільнення Тибету від китайського панування намагалися завадити естафеті. Перша сутичка розпочалася одразу біля стадіону Вемблі, де запалили вогонь. Спроби видерти факел з рук спортсменів, або ж загасити його - далі не припинялися взагалі.

  Протестувальник: "Так, я намагався загасити вогонь вогнегасником, бо Китай не має права робити те, що він робить".

  Дві тисячі правоохоронців патрулюють головний символ Олімпіади-2008 в Китаї. Для Британії - це справа честі. Адже наступні Олімпійські ігри у 2012 році відбудуться саме в Об`єднаному Королівстві. Прем`єр-країни Ґордон Браун особисто вийшов зі своєї резиденції на Даунінґ-стріт, щоб привітати смолоскип. Ще раніше главу уряду закликали бойкотувати естафету вогню, і самі ігри. Втім, Ґордон Браун категорично проти такого кроку. Він аргументує свою позицію словами Далай-лами. Духовний Лідер Тибетців не раз закликав своїх послідовників утриматися від протестів, і схвалював проведення Олімпіади у Китаї.

  Далай-лама, духовний лідер Тибетців: "Цьогорічними Олімпійськими Іграми дуже пишаються понад мільярд китайців. Від самого початку я підтримував проведення Олімпіади у Пекіні. І зараз моя позиція не змінилася. Я думаю, що Тибетці не повинні чинити жодних перешкод Іграм".

  Неважаючи на протести Олімпійський смолоскип через Лондон несуть 80 людей. Серед них не лише спортсмени, а й діячі політики та культури. Частину шляху вогонь везуть на другому поверсі знаменитого лондонського автобуса. Їде смолоскип і водою - на катері через Темзу. Зустріти факел вийшли на вулиці тисячі британців. Влада міста готувалася прийняти до 80 тисяч гостей. Втім, завадив приїзду людей сильний снігопад.

  Нонна Стефанова, 5 канал
  Попередній матеріал
  У Києві триває виставка "Великодня писанка" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Захоплена сомалійськими піратами яхта, прибула у портове місто Ейль
  Теги:
  Loading...