У Києві триває виставка "Великодня писанка" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Великодню писанку показують у Києві. У виставковій залі Спілки народних майстрів - весь асортимент розписаних яєць - від великих страусиних до маленьких перепелиних, з традиційними символами і з сучасними малюнками.
  До Великодня ще три тижні, а народні майстри часу не гають. Традиційно візерунки на яйце наносять розтопленим  воском. Далі треба занурити яйце у жовту фарбу. Цей ритуал - божественний,  переконують писанкарки. Тому на справжній писанці мають бути лише давні символи. 

  Зоя Сташук, писанкарка: "Писанка складається з відкритого вогню, коли ти пишеш і нагріваєш віск, з самого воску, з думок жінки, яка пише, з яйця, яке є символом зародження життя - і всі ці складові складають дуже потужний енергетичний центр, який і називають писанкою, власне".

  У гуцулів писанка мережана - з дуже дрібним орнаментом, на Поділлі люблять чорний колір, а лемківські яйця - дуже яскраві і розписуються голівкою цвяха. У традиційній писанці обов`язково присутня зірка як символ сонця, хрест як поєднання жіночої і чоловічої енергії, дерево життя та берегиня. Однак, сучасні майстри не вважають писанку каноном. Кажуть - це завжди пошуки чогось нового. Пані Лариса робить так звані мальованки - тушем наносить графічний малюнок, і заповнює його акварельними фарбами. 

  Лариса Ващенко, писанкарка: "Квіточки це весна. А кому весна не нравиться? Яйце - це форма геніальна. Коли береш в руки відчуваєш, що тут має бути щось твоє".

  Розмальоване яйце - це ще й арт-об`єкт. Воно може бути пташкою або лускою риби. І для цього виду творчості підійдуть і страусині, і перепилині яйця.  Глядачі від таких робіт - у захваті. Багато хто з них також свій вільний час присвячує писанкам.

  На виставці "Великодня писанка" представлені роботи львівських та харківських майстрів. Але найбільше виставляються все ж столичні художники. Втім, загалом екпозиція відтворює особловості майже усіх регіонів. Адже творчість не має прописки.  

  Ольга Петрів, Віталій Дорощенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.71Мб)
  Попередній матеріал
  Луганські винахідники навчилися робити біопаливо з сала (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Захисники Тибету намагалися загасити Олімпійський вогонь (РОЗШИРЕНО)
  Теги:
  Loading...