5.ua

Західні ЗМІ обговорюють мирні ініціативи Порошенка, а російські – його вже "закінчили"

  Не встигла українська влада навіть оголосити перемир’я, як російська преса вже намагається його поховати. Новину про заяву Петра Порошенка коментують традиційними для російської пропаганди епітетами "карателі", "зачистка" та "хунта". Ми зібрали різні реакції світових ЗМІ на ініціативу Президента.


  Новина про можливе відновлення миру в Україні облетіла світові медіа. Зацікавилися нею не лише сусіди – поляки й угорці – а й навіть іспанці, венесуельці, мексиканці та австралійці.

  Американцям зі сторінок та екранів детально намагаються пояснити, що саме запропонував Петро Порошенко: перекрити кордон із Росією, а потім – в односторонньому порядку і ненадовго – припинити вогонь, щоби за цей час усі готові до миру склали зброю і звільнили заручників та захоплені будівлі.

  Уважно стежить за повідомленнями з України Німеччина. На сторінці тамтешнього журналу Focus новини оновлюються постійно: останні звіти про загиблих, розслідування газового вибуху, кадрові перестановки, телефонні переговори Петра Порошенка з Володимиром Путіним і Ангелою Меркель, і, звісно, про перемир'я. Найсвіжіші новини – реакція Росії, незадоволеної пропозицією українського Президента. Кремль вимагає постійного припинення вогню, а не тимчасового - зауважують ZeitOnlineта DeutscheWelle.

  Російські ж медіа уже ховають перемир'я, яке не встигло навіть набрати чинності. "Перемир'я закінчене" – проголошує НТВ. "Пообіцявши зупинити війну, Порошенко відрядив карателів зачищати Слов'янськ", – сповіщає канал "Вєсті". А скандальний LifeNews розміщує черговий "ексклюзив від сепаратистів" – інтерв’ю так званого "головнокомандувача ДНР" Стрєлкова-Гіркіна, в якому той стверджує: мирна пропозиція – то лише хитре прикриття для підступної атаки.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Філарет відповів на звернення голови РПЦ - закликав говорити правду
  Наступний матеріал
  Президент звільнив Махніцького з посади в.о. генерального прокурора