5.ua

Захід допоможе Україні уникнути дефолту та підготуватись до євроінтеграції

  Захід обіцяє не дозволити банкрутства України і декларує готовність надати багатомільярдну фінансову допомогу, щоби не лише втримати українську економіку на плаву, але й підготувати країну до євроінтеграції. Від Києва ж донори вимагають одного – нового уряду. 

  Брюссель почув заклик Києва про допомогу, але чекає від перехідної влади на подальші кроки. Рятувати українську економіку Євросоюз зможе лише після формування в Україні нового уряду. Про це у столиці заявила верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Кетрін Ештон.

  Кетрін Ештон, верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки: «Необхідно створити новий уряд. Після того, як різні партії будуть залучені до цього процесу – потрібно розробити план вирішення економічних проблем. Обговорити його потрібно із міжнародними організаціями, з нами усіма. Так ми зможемо визначити – яку допомогу потребують в Україні».

  Раніше в українському Міністерстві фінансів заявили: втримати економіку країни на плаву дозволять вливання у розмірі тридцяти п'яти мільярдів доларів упродовж двох років. Левову частку макрофінансової допомоги – 20 мільярдів – уже пообіцяли в ЄС. Так само про готовність надати кошти Україні заявила чільниця Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард – щойно влада України зробить відповідний запит. Французький міністр закордонних справ Лоран Фабіус підтвердив, що рятувати українську економіку Євросоюз буде спільно з МВФ.

  Лоран Фабіус, міністр закордонних справ Франції: «Європа може допомогти, але лише якщо і Міжнародний валютний фонд допомагатиме, і було б природно, якби всі його партнери, разом із Росією, могли долучитися. Ми дедалі більше говоримо про необхідність проведення конференції донорів – не знаю, коли вона відбудеться, але в будь-якому разі, ми маємо дуже швидко вирішувати економічну проблему України».

  Та попри затримку до четверга з формуванням уряду, в ЄС вже розпочали переговори про надання допомоги Україні. Брюссель зв'язався з Пекіном, Токіо, Анкарою, Оттавою та Вашингтоном. Китай поки що утримується від коментарів, а в Білому домі вже ухвалили рішення. Там запевнили – готові доповнити пакет від Міжнародного валютного фонду, щойно Київ почне запроваджувати реформи.

  Тим часом, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський запропонував залучити до порятунку української економіки кошти з іноземних рахунків Януковича та оточення. На думку дипломата, вкрадені режимом гроші варто пустити на запровадження реформ в Україні.

  Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Хмельницькі активісти і ДАІ зловили за кермом п’яного прокурора
  Наступний матеріал
  Прихильники Маркова увірвалися до суду в Одесі
  Теги:
  Loading...