Загиблих у Палестині вже 325

  До країн-партнерів Ізраїлю та палестинської території звернувся генсек ООН Пан Гі Мун. Він звинуватив їх у недостаніх зусиллях для встановлення миру на Близькому Сході. Кількість жертв ізраїльської атаки на Сектор Ґаза зросла до 325-ти осіб, поранених - півтори тисячі. Обстріли не вщухають.
  У Ґазі бракує місця для лікування потерпілих. Свою допомогу запропонував Каїр. Єгипет готується прийняти понад півтори сотні поранених. На цей тиждень заплановані дві важливі міжнародні зустрічі, щодо урегулювання конфлікту. У середу - засідатиме Ліга арабських держав, а днем раніше, у вівторок - міністри закордонних справ Євросоюзу.

  ***

  Держави - партнери Ізраїля та Палестинської автономії - не достатньо докладають зусиль, щоб припинити кривавий конфлікт. Із такою заявою виступив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. Від країн, що мають вплив у регіоні  і у світі він вимагає усіх можливих дій в напрямку примирення. Звернення до ворогуючих сторін - незмінне: ізраїльтяни, як і палестинці, мусять негайно припинити обстріли. Пан Гі Мун також засудив Ізраїль - за перевищення сили у Секторі Ґаза, де більше половини усього населення  - діти. 

  Пан Гі Мун, генсек ООН: "Всі мусять зупинитися - і ХАМАС і Ізраїль повинні припинити акти насильства, і вжити усіх можливих заходів, щоб уникнути смертей серед цивільного населення. Перемир`я повинне запанувати негайно, і обидві сторони мають позбутися своєї запальної риторики".

  Ліга арабських держав засідатиме у середу щодо ситуації у Cекторі Ґаза. На порядку денному - два питання - виробити спільну позицію арабських держав, стосовно конфлікту, і змусити ворогуючі палестинські партії примиритися і сісти за стіл перемов на нейтральній території - у Єгипті. адже, палестинським силам необхідно об`єднатися, щоб вирішити, як рятувати свій народ. Не стоять осторонь і європейські країни. Міністри закордонних справ ЄС радитимуться у вівторок - яким чином країни спільноти зможуть втрутитися і спробувати залагодити конфлікт. Ворогуючі ж сторони стоять на своїх позиціях.

  Мусса Абу Марзук, високопосадовець ХАМАС: "Якщо ви запитаєте мене про послаблення ситуації, ми повинні подивитися, скласти певний план - що нам робити. Може, зупинити усі вияви агрессії, відкрити КПП, і зупинити насильство проти мешканців Західного берега річки Йордан".

  Ціпі Лівні, міністр закордонних справ Ізраїлю: "Ми хочемо жити в мирі у цьому регіоні, але ХАМАС не дає нам умов для цього. Ми намагаємось не поціляти у мирне населення, але це не вдається, і безневинні люди платять за те, що роблять радикали ХАМАСу".

  Кількість загиблих у секторі Ґаза перевищує три сотні. Поранених - півтори тисячі. У лікарнях бракує медикаментів, лікарів, та й просто місця для постраждалих. Гуманітарну допомогу пропонує офіційний Єгипет, у його шпиталях готові місця для 170-ти палестинців. Нове загострення арабо-ізраїльського конфлікту спалахнуло після 18-го грудня, коли збіг термін дії угоди про примирення. Ізраїль обстрілює Ґазу з повітря і готується до вторгнення. Оголошено призов 6 з половиною тисяч резервістів. До кордону з палестинською територією стягнуто війська та важку техніку. Нинішню операцію вже називають наймасштабнішою за останні три десятиліття.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Мешканці вцілілих під`їздів у Євпаторії просять про відселення
  Наступний матеріал
  У неоплачувану відпустку відправили медпрацівників Запоріжжя
  Теги:
  Loading...