Загострюється ситуація в тибетському місті Лхаса

  На вулицях тибетської Лхаси лунають постріли, до міста стягнуті війська та близько двохсот одиниць техніки.
  По всьому місту тривають обшуки, поліцейські оглядають кожен будинок у районах, де були заворушення. Вулиці патрулюють бронетранспортери та поліцейські патрулі. Кілька годин тому духовний лідер тибетців Далай-Лама звернувся до Китаю з проханням не застосовувати силу проти демонстрантів, а розв`язати конфлікт мирним шляхом. Нагадаємо, у п`ятницю, у Лхасі загинули кількадесят людей. Далай-Лама також просить міжнародні організації розслідувати можливий культурний геноцид в Тибеті. Міжнародна організація "Amnesty International" вже звернулася до Пекіна з проханням дозволити ООН провести у Лхасі незалежне розслідування.

  Далай-Лама, Духовний лідер Тибету: "Будь ласка, проведіть розслідування, якщо можливо, нехай це зроблять поважні міжнародні організації, нехай вони ретельно вивчать, що нині відбувається в Тибеті, це, по-перше, а по-друге, хай розслідують, чи були заклики до заворушень з-за кордону і від мене зокрема".

  Акції тибетців підтримують і в інших країнах світу. Вже другий день антикитайські демонстрації тривають в Австралії. Напередодні у Сіднеї кілька десятків людей пікетували китайське посольство. А сьогодні аналогічна акція відбулася у Мельбурні. Близько ста протестувальників зібралися біля китайського консульства, намагаючись прорвати поліцейський кордон навколо споруди. Підтримали тибетців і у Тайвані. Президент цієї країни, виступаючи на мітингу, засудив дії китайської влади.

  Чен Шуйбянь, президент Тайваню: "Придушуючи Тибет, Китай показав двадцяти трьом мільйонам тайванців, що він здатний застосувати танки та війська, щоб вбивати народ Тибету".

  ***

  Зображення з архіву.
  Попередній матеріал
  Тимошенко: БЮТ може розпочати блокування Верховної Ради
  Наступний матеріал
  Далай-Лама закликав Китай припинити насильство в Тибеті
  Теги:
  Loading...