Фото glavcom.ua

Задля зручності: Бельгія та Нідерланди змінили державний кордон та обмінялися територіями

Нідерланди отримали від Бельгії 16 га територій, а остання натомість – 3 га півострова

Бельгія та Нідерланди змінили державний кордон та обмінялися територіями – заради зручності. Відповідна угода набрала чинності з 1 січня 2018 року, передає DW.

Нідерланди отримали від Бельгії 16 гектарів територій, а остання натомість отримала 3 гектари півострова. Підставою для переміщення кордону стала зміна русла річки Маас, яка знаходиться між двома містами – нідерландським Ейсденом та бельгійським Везе. Зміна курсу річки призвела до того, що два нежилих півострови Бельгії опинилися на голландській стороні, а частина голландської території – опинилася на бельгійській стороні.

Кордон до обміну
Кордон до обміну5.ua

Раніше проблем для перетину кордону не було, оскільки обидві країни у ЄС та Шенгенській зоні. Однак це спричиняло труднощі для роботи правоохоронців. Спірну територію використовували злочинці для незаконної торгівлі. Мирна домовленість щодо зміни кордону між двома державами є унікальною з часів завершення Другої світової війни.

Близько чотирьох років тому на цьому острові знайшли обезголовлене тіло, і поліція довгий час не могла почати розслідування. Саме після цього держави вирішили домовитися про обмін сусідніми територіями.

Дивіться також фотогалерею:

Готовність №1: Прикордонники показали, як зміцнили рубежі через "Захід-2017" в Білорусі – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Катастрофа МН17: усім 120 підозрюваним запропонують добровільно постати перед судом
Наступний матеріал
Доньці вбитої правозахисниці Ноздровської погрожують – Найєм
Loading...