Бельгія та Нідерланди змінили державний кордон та обмінялися територіями – заради зручності. Відповідна угода набрала чинності з 1 січня 2018 року, передає DW.
Нідерланди отримали від Бельгії 16 гектарів територій, а остання натомість отримала 3 гектари півострова. Підставою для переміщення кордону стала зміна русла річки Маас, яка знаходиться між двома містами – нідерландським Ейсденом та бельгійським Везе. Зміна курсу річки призвела до того, що два нежилих півострови Бельгії опинилися на голландській стороні, а частина голландської території – опинилася на бельгійській стороні.
Раніше проблем для перетину кордону не було, оскільки обидві країни у ЄС та Шенгенській зоні. Однак це спричиняло труднощі для роботи правоохоронців. Спірну територію використовували злочинці для незаконної торгівлі. Мирна домовленість щодо зміни кордону між двома державами є унікальною з часів завершення Другої світової війни.
Близько чотирьох років тому на цьому острові знайшли обезголовлене тіло, і поліція довгий час не могла почати розслідування. Саме після цього держави вирішили домовитися про обмін сусідніми територіями.
Дивіться також фотогалерею:
Готовність №1: Прикордонники показали, як зміцнили рубежі через "Захід-2017" в Білорусі – фото




