За два дні США отримають кандидатата на посаду президента від республіканської партії (РОЗШИРЕНО)

  Уже за два дні США отримають ще одного кандидатата на посаду президента - від правлячої республіканської партії, з`їзд якої розпочався у Мінессоті. Уся увага мала зосередитися на сенаторі Джоні Маккейні.
  Проте масштабна політична нарада перетворилася на акцію підтримки постраждалих від буревію Густав. Через стихію на з`їзд не приїхали ані президент Джордж Буш, ані віце-президент Дік Чейні. А перший день зібрання - позначився скандалом. Преса перемиває кістки родині кандидата у віце-президенти Сари Пейлін. Її неповнолітня дочка вагітна. Ці обставини можуть неабияк зашкодити республіканцям утретє поспіль перемогти на виборах.

  Гарна жінка, з вольовим характером, раціональний політик. Так змальовують прихильні до республіканців журналісти віце-президента, губернатора Аляски Сару Пейлін. Утім решта видань зробили акцент на родинному житті політика – на вагітності її сімнадцятирічної дочки. Прибічники демократичного табору на цю деталь, можливо, не звернули б уваги. Утім консервативні республіканці різко засуджують підліткову вагітність. Передвиборний штаб Маккейна та родичі Пейлін вже виступили з проханням поважати особисте життя політиків.

  Стів Шмідт, речник Джона Маккейна: "Я закликаю вас поважати приватне життя сенатора Джона Маккейна та інших політиків. Так, донька Сари вагітна і має намір народити цю дитину. Але хочу вам нагадати, що усі кандидати домовилися під час перегонів не чіпати дітей. Діти повинні бути поза політикою".

  Тим часом на околицях містечка Сент-Пол, де відбувається з’їзд, більше десяти тисяч людей проводять антивоєнні протести. Войовничо налаштовані молодики не обмежуються мітингами – вони підпалюють сміттєві баки, жбурляють пляшки в автомобілі та провокують сутички з поліцією. Для розгону натовпу поліція змушена була застосувати сльозогінний газ. 250 протестувальників опинилися за ґратами.

  Ешлі Сміт, протестувальник: "Більшість з нас були на з’їзді демократів, і хочу вам сказати, що від них ми так само вимагали припинення воєн. Ми проти воєнних дій, і ми хочемо змінити наше життя".

  Матіс Шруа, протестувальник: "Достатньо, щоб лише одна людина на великому з’їзді оголосила наші вимоги. Ми хочемо не лише припинення воєн, а запровадити судову відповідальніость за розпалювання війни".

  Спочатку з’їзд республіканської партії планували як грандіозне шоу. Однак ураган Густав вніс свої корективи у програму заходу. Замість урочистої музики та промов перших осіб партії та держави, перед зібранням виступили перша леді США Лора Буш та дружина Джона Маккейна - Сінді. Вони закликали американців допомогти постраждалим у Новому Орлеані. Експерти кажуть - підтримка жертв урагану обов’язково принесе Маккейну такі необхідні додаткові голоси. Президентські вибори у США відбудуться 4-го листопада.
  Попередній матеріал
  Єврокомісія допоможе Грузії поглибити співпрацю з ЄС
  Наступний матеріал
  Аварія на залізниці у Німеччині
  Теги:
  Loading...