З Гондурасу депортували президента країни (репортаж)

  Вислання з країни і відставка - за спробу поміняти Конституцію. У Гондурасі - серйозна політична криза. Армія викрала Президента Мануеля Селаю і вивезла його до Коста-Ріки. Парламент відправив його у відставку і новим лідером назначив спікера Роберто Мічелетті. Президент Селайя обурив своїх опонетів тим, що хотів на референдумі змінити Основний Закон. Його метою було зробити так, щоб глава держави мав право обиратися повторно. Зараз термін правління обмежений однією каденцією.

  За лічені години Гондурас перетворився на гарячу точку планети. Ситуацію  у цій країні обговорюють усі - і США, і Євросоюз, і надто - країни-сусідки. Для цього у Нікарагуа скликали екстрений саміт країн Центральної Америки. Підтримку президентові у вигнанні висловили Венесуела, Болівія та Еквадор. Президент Венесуели Уго Чавес навіть пообіцяв увести війська до Гондурасу, якщо армія завдасть шкоди послові його країни. А народи держав регіону - закликав до мирних акцій протесту. Президент Гондурасу Мануель Селая наполягає на законності власних дій, і обіцяє повернутися в країну, коли уважатиме за потрібне.

  Мануель Селая, президент Гондурасу: "Вони силою позбавилися моєї присутності. Мене викрали і депортували. Але навіть у вигнанні я лишаюся громадянином Гондурасу, обраним керувати країною чотири роки. Мій термін спливає наступного року, а не цього. Тому я маю моральний авторитет, підтримку міжнародної спільноти, підтримку від мрій і сподівань людства, яке завжди бореться за краще життя. Народ Гондурасу хоче, щоб я повернувся і знову посів своє крісло".

  Уго Чавес, президент Венесуели: "Ми вимагаємо демонстрування солідарності з народом Гондурасу і президентом Селайєю. Венесуела у повній готовності - і народ, і наші збройні сили. Ми маємо дати хороший урок цій брудній гондураській буржуазії. Адже, це буржуазія не лише Гондурасу, а й Венесуели, Еквадору, цілого континенту".

  Військова хунта  - не здасться, незважаючи на жодні протести - передбачають експерти. Призначений армією тимчасовим президентом Роберто Мічелетті також переконує у законності своїх дій. А депортованого Селаю звинувачує у намірах змінити конституцію задля власної користі. Згідно з Основним Законом Гондурасу, президента обирають лише на один термін. Селайя хотів провести референдум, щоб скасувати це положення і знову балотуватися на високу посаду. Так само зробив і його найближчий спільник, лідер Венесуели  Уго Чавес.

  Роберто Мічелетті, виконувач обов`язків президента Гондурасу: "Ми лише виконуємо рішення суду. Адже Конституційний порядок у нашій країні було порушено. Ми дотрималися усіх законних процедур. Конгрес заслухав прокурора та представників Верховного суду. Хочемо донести до міжнародної спільноти правдиву інформацію. Щоби вони розуміли - ми жодним чином не образили людину, яку обрав народ. Нас також обрали мешканці Гондурасу і ми поважаємо як Конституцію нашої країни, так і усіх людей".

  Світова спільнота закликає до діалогу обох політичних опонентів. Євросоюз і Сполучені Штати занепокоєні ситуацією у Гондурасі. Адже під загрозою - життя мирних мешканців цієї країни. Після звістки про викрадення і депортацію президента провладні сили вийшли на вулиці з протестами. Армія зустріла їх сльозогінним газом.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.56Мб)

  Попередній матеріал
  Ніч у містичному замку на Волині (репортаж)
  Наступний матеріал
  Два авта зіткнулися під водою - є загиблі
  Теги:
  Loading...