Ніч у містичному замку на Волині (репортаж)

  Ніч у дусі середньовіччя у справжньому замку. Луцька фортеця приймає гостей. Майже шістсот років тому туди з`їхалися монархи з усіх європейських країн, щоб обговорити план оборони від нападів Османської імперії. Нині ж сучасні волиняни і туристи можуть побачити, як відбувалася європейська нарада, а також спробувати себе у різноманітних середньовічних ремеслах.

  Тут дихає середньовіччя. Тут зупинилася історія, яка тісно переплелася із сучасністю. Щороку у Луцькому замку час повертається на декілька століть назад - до дати загальноєвропейських зборів вельмож.

  Виставу "У темріві" за мотивами твору Олеся Гончара грали у підземеллі замку. Молодіжний театр "Гармидер" повів глядачів із сучасності у минуле. Темрява – це безвихідь. Але є ті, хто виводить із неї натовп. Наприкінці вистави герої, а з ними й глядачі бачать світло – порятунок.

  Контраст підземеллю – замок наземний. І клопоти тут земні. Виставка різноманітних середньовічних ремесел, майстер-класи, танці та співи, і бенкет, гідний королів. 

  Ушановують річницю з`їзду європейських вельмож до Луцька волиняни уже втретє. Кажуть, 580 років тому їхнє місто стало відомим на всю Європу. Адже саме Луцьк монархи обрали місцем для обговорення, як протистояти Османській імперії.

  Андрій Гнатюк, Луцьк, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.18Мб)

  Попередній матеріал
  У столиці Нігерії завалився будинок - є загиблі
  Наступний матеріал
  З Гондурасу депортували президента країни (репортаж)
  Теги:
  Loading...