Ювілейний Каннський кінофестиваль завершився у Франції [відео]

  Ювілейний Каннський кінофестиваль завершився у Франції. Напередодні на урочистій церемонії оголосили цьогорічних переможців. Головну нагороду отримала стрічка "Кохання" австрійського режисера Міхаеля Ханеке.

  Прогнози кінокритиків виправдалися. Головний приз цьогорічного Каннського кінофестиваля -  отримав його фаворит, фільм Міхаеля Ханеке "Кохання". Журі на чолі з режисером Нанні Моретті вразила трагічна історія кохання літнього подружжя. У фільмі змальовані останні дні спільного життя пари, в якому чоловік доглядає смертельно хвору дружину. Зняти історію про подолання болю після втрати близьких людей Ханеке підштовхнула історія у власній сім`ї.

  Міхаель Ханеке, режисер: "Моя історія - це естетичний спосіб поговорити про виконання нашої обіцянки бути поруч із людиною у подібній ситуації. Це дуже складна проблема і ми гадали, що не зможемо зняти це кіно. Моя родина також колись була у такій ситуації, тому я все ж таки екранізував цю історію".

  Для австрійського кінорежисера це вже друга Золота пальмова гілка. У 2009-му його фільм "Біла стрічка" вже отримував головну каннську нагороду. А от італійський режисер Маттео Гарроне цьогоріч здобув свою першу нагороду. Його фільм "Реальність" отримав гран-прі фестивалю. Картина розповідає про власника рибної крамниці, що намагається стати учасником реаліті-шоу і втрачає через це розум. Третю за престижністю нагороду приз журі завоював фільм "Доля ангелів" британського режисера-ветерана Кена Лоача. Стрічка зображує непростий шлях молодого шотландця від злочинця до дегустатора віскі.

  Кен Лоач, режисер: "Я сподіваюся, що журі відчуло мій оптимізм стосовно молодих людей попри те, що сучасний світ каже їм вони нічого не варті. Це наша відповідальність показати молоді, що вона потрібна".

  Приз за найкращу режисуру отримав мексиканець Карлос Гейгадас за картину "Після темряви - світло". Серед каннських переможців є й українці. Стрічка режисера Сергія Лозниці "В тумані" отримала спеціальну нагороду ФІПРЕССІ, яку призначає міжнародна федерація кінокритиків Каннського кінофестивалю. Ця картина - спільного виробництва України, Росії, Білорусі, Латвії, Німеччини та Нідерландів.

  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Початок літа буде дощовий та прохолодний
  Наступний матеріал
  Дитячого секс-туризму під час Євро-2012 остерігаються громадські діячі [відео]
  Теги: