Євросоюз закликав Каддафі до негайної відставки

  До негайної відставки Муаммара Каддафі закликають країни Євросоюзу. Такий результат першого дня саміту, екстрено скликаного в Брюсселі.

  Водночас, як змусити лівійського лідера віддати владу, європейці не вирішили. Серед запропонованих методів тиску - заборона на польоти у небі Лівії і навіть точкові авіаудари. Їх пропонували Франція та Велика Британія - у разі, якщо Каддафі застосує хімічну зброю проти мирного населення. Утім жодна з пропозицій не мала одноголосної підтримки членів ЄС. Найобережніша - Німеччина. Канцлер Ангела Меркель пропонує не ухвалювати категоричних рішень, не порадившись із арабськими країнами. Вони збираються на саміті у Каїрі в суботу.

  Герман Ван Ромпей, президент ЄС: "Європейські лідери вітають демократичні зміни на Півночі Африки. Водночас нас хвилює ситуація в Лівії. Лідер, що розстрілює власний народ, країна на межі громадянської війни, гуманітарна криза у розпалі - і все це на тому березі Середземного моря. Закликаю владу Лівії зупинити застосування сили проти мирних мешканців. Усі винні будуть покарані. Чинний лідер має негайно залишити посаду".

  Попередній матеріал
  Масштабні землетрус, цунамі й пожежі у Японії [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Лівія: війська Каддафі відбили місто Ез-Завія [репортаж, відео]
  Теги: