Лівія: війська Каддафі відбили місто Ез-Завія [репортаж, відео]

  Муаммар Каддафі не лише не збирається йти у відставку, але й продовжує наступ на повстанців. Успіхами - хизується перед західними журналістами. Близько сотні репортерів сьогодні привезли до міста Ез-Завія, відбитого у повстанців. Це - важливий нафтовий центр поблизу лівійської столиці. Місцевий завод, за словами чиновників, уже відновив роботу і постачає нафту до столиці та західних регіонів Лівії.

  Центр Ез-Завії - під контролем армійців. На головній площі - мітинг на підтримку Муаммара Каддафі. Сусідні вулиці - порожні, завалені уламками зруйнованих будівель. Така картина постала перед очима журналістів, що першими потрапили до міста. А на екранах державне телебачення демонструє лише парадні кадри.

  Схоже відео надходить і з міста Рас-Лануф, де розташований нафтовий танкер. За офіційною версією, армія витіснила звідти повстанців, але самі вони цей факт заперечують.

  У столиці Лівії - спокійно. Мітинг проти Каддафі, запланований після п`ятничної молитви, навіть не встиг розпочатися. Його розігнали сльозогінним газом. Про це інформаційним агенціям розповідають свідки - адже роботу журналістів у Триполі обмежують.

  Лишень у Бенгазі - з усіх міст, ще на початку тижня підконтрольних опозиції, - у п`ятницю відбулася велика акція протесту. На вулиці вийшли 15 тисяч людей - попри заборони та погрози із Триполі.

  Попередній матеріал
  Євросоюз закликав Каддафі до негайної відставки
  Наступний матеріал
  У Японії створили штаб з ліквідації наслідків стихійного лиха
  Теги: