Європейці замерзають без газу (РОЗШИРЕНО)

  Мешканці Європи самотужки - без допомоги політиків - намагаються подолати газову кризу. Проти морозів використовують електричні обігрівачі, на кухнях - ставлять балони з бутаном. Винахідливість тренують у майже двох десятках країн. З них - одинадцять - зовсім не отримують російського палива, ще п`ять - повідомляють про значні скорочення поставок.
  Нестача російського газу змушує європейців викручуватися. У хід ідуть стратегічні запаси та альтернативні джерела енергії. Особливо скрутно країнам, що найбільше залежать від російських поставок. З-поміж них - Угорщина. З Росії надходило понад три чверті потрібного їй газу. Тепер - доводиться позичати пальне у німців. А великі підприємства почали заощаджувати, багато з них перейшли на мазут. Серед таких - і столичний аеропорт.

  Домонкош Жоллар, речник аеропорта Будапешта: "Ми уперше відмовилися від газового опалення. А тому я навіть не знаю, скільки коштуватиме нам використання резервної системи. Але ми вважаємо, що аеропорт має працювати за будь-яку ціну".

  Другу ніч поспіль замерзає Болгарія. На дворі - мінус п`ятнадцять, а у тисячах будинків немає опалення. Повністю відрізане від тепла чорноморське місто Варна, обмежені поставки газу і до столиці.

  Діана Хрістова, мешканка Софії: "У нас вимкнули центральне опалення, постійно стрибає напруга в мережі - адже люди користуються електричними обігрівачами. Надворі - сильні морози і боюся, проблеми з електрикою триватимуть".

  Мерзнуть і інші балканські держави. В боснійській столиці - Сараєво - без опалення залишилися 72 тисячі будинків. Вода у кранах ледве нагрівається до 10-ти градусів тепла.

  Кордич, мешканка Сараєво: "Це схоже на воєнний стан. Я не вірю, що у 21-му столітті можна просто так перекрити газ".

  Немає газу і в сусідній Сербії. Майже 90% палива вона одержувала від дружньої Росії. Нині - заводи спішно переходять на альтернативні джерела опалювання, а люди- потроху замерзають.

  Зоран асанін, директор опалювального заводу: "Якщо не станеться дива, батареї залишаться холодними".

  Зоран Косаніч: "Наш порятунок - оцей балон із газом для кухні. Один наш друг - він торгує газом - показав, як усе влаштувати. Тепер ми використовуємо бутан".

  Винахідливість та допомога друзів - схоже, єдине, що може врятувати Європу від замерзання. Адже ні політики, ні природа відлиги поки не обіцяють.
  Попередній матеріал
  Додому просяться ще 40 українців, які мешкають у Секторі Газа (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  Через скорочення подачі газу Одеський припортовий зупинився
  Теги: