Додому просяться ще 40 українців, які мешкають у Секторі Газа (РОЗШИРЕНО)

  Додому просяться ще 40 українців, які мешкають у Секторі Газа. Вони вже прибули на контрольно-пропускний пункт на кордоні з Ізраїлем. Про це повідомляє вітчизняне МЗС.
  Тим часом на Близькому Сході - мирні переговори і нові смерті. У ці хвилини у Єгипті тривають перемовини між Ізраїлем, ХАМАСом та урядом Палестинської автономії. Поки дипломати радяться, на мапі Ізраїлю спалахує нова гаряча точка - невідомі атакують північний кордон країни. Неспокійно і у секторі Ґаза. Загальна кількість жертв серед палестинців сягнула семи сотень осіб. Половина із них - цивільні.

  На світанку хтось у Ґазі випустив ракету у напрямку Ізраїлю. Відповідь не забарилася. Військові обстрілюють укрпілення бойовиків. Троє ракетників - мертві, поранені - десятеро перехожих. Папралельно ізраїльські кораблі зачищають кордон між Ґазою та Єгиптом. Мішень - тунелі ХАМАСу. Саме через них до блокадного регіону потрапляє більшість зброї. До обіду ХАМАС випускає в бік Ізраїлю ще з півдесятка ракет. У відповідь летить не менше двадцяти.

  Біженець: "Ми маємо тікати від війни, але одразу, як зможемо, повернемося додому. Це наша земля, це наші будинки".

  Ольга, громадянка росії, заміжня за мешканцем Ґази: "Це небезпечно. Я дуже боюся за своїх дітей, не за себе. Бідні-бідні мої діти. Всю ніч лунають постріли і вибухи, вдома немає води і струму. Життя дуже непросте".

  У людей із подвійним громадянством - таких як Ольга - вибір є. Ізраїль дозволив їм залишити небезпечну Ґазу. Групи іноземців збираються під пунктами Червоного Хреста, де їх саджають на автобуси і відправляють за межі бойових дій.

  Мотаз Абу Рамадан, громадянин Канади: "Ситуація у Ґазі поігршується. Нам пощастило, що ми можемо виїхати звідси з міжнародною допомогою. Але людям, які тут застрягли - доводиться нелегко. Сподіваюся, вони переживуть війну".

  Панічні настрої - і в прикордонних містах Ізраїлю. В Ашкелоні - знову лунали сирени і падали бомби. Одні закликають уряд швидше сісти за стіл переговорів, інші - жадають помсти. Утім, чимало ізраїльтян уже втомилися воювати.

  Люди: "Війна - це жахливо! Я хочу, щоб вона нарешті скінчилася".

  Тільки-но затихли сирени на кордоні із Ґазою, прийшов сигнал із півночі: "Стріляють із території Лівану!" Загиблих немає. Армія стріляє у відповідь. Найімовірніші противники - палестинці, що мешкають на території Лівану. Ізраїльтяни нажахані - відкрився другий фронт! Та силовики - заспокоюють. Після чергового призову резервістів сил вистачить на всіх напрямках.

  Мікі Розенфельд, речник поліції: "Цього ранку в бік Ізраїлю випустили кілька ракет. Одна з них упала на місто Нагарія. Двоє людей поранені, а вісьмох довелося лікувати від шоку. Після цього ми посилили заходи безпеки уздовж пінічного кордону".

  Ізраїльська армія продовжує рухатися углиб сектору Ґаза. У цей же час посланець Міністерства оборони вирушає на мирні переговори до Єгипту. Ізраїль готовий зупинити бої за двох умов: по-перше, ХАМАС не стрілятиме по Ізраїлю, а по-друге, міжнародна спільнота не постачатиме бойовикам зброю. Чи погодяться на це ХАМАСівці - а їх також запросили до Каїра - поки що невідомо.
  Попередній матеріал
  Глава юридичного відомства Франції народила доньку
  Наступний матеріал
  Європейці замерзають без газу (РОЗШИРЕНО)
  Теги: