Європейськими країнами прокотилася чергова хвиля страйків

  Європу охопила хвиля протестів проти бюджетної економії. На вулиці вийшли профспілки Бельгії, Греції, Іспанії, Франції та Чехії. Окрім масових демонстрацій робітники проводять страйки. Так, у Греції зупинився майже увесь транспорт і наземний, і повітряний. Працівники галузі зібралися під парламентом. Протести переросли у сутички з поліцією. Є заарештовані.

  Під будівлею парламенту Греції побили депутата-консерватора і колишнього міністра транспорту. На чиновника напали учасники акції протесту - переважно представники транспортної галузі. Масштабну демонстрацію проводять кілька тисяч осіб. Люди побилися з поліцією, і почали підпалювати будівлі дорогих готелів. Правоохоронці відповіли сльозогіним газом. Найзухваліших - заарештували.

  Анґелос Котсаріс, працівник приватного сектору: "Це відповідальність і навіть обов`язок робітника - реагувати, організовувати свою боротьбу. Воювати задля припинення цієї політики дій у державі, і цієї влади".

  Головна вимога протестувальників у Греції - скасувати заплановане скорочення зарплат та робочих місць, підвищення податків та інші суворі заходи в економіці задля скорочення дефіциту бюджету. Грецькі мітингувальники - не самотні у своїх вимогах. Протести з аналогічними вимогами прокотилися кількома країнами Європи. Зокрема, Францією. Там мітингували під міністерством фінансів. А працівники Ейфелевої вежі оголосили про страйк. Поки що славетну вежу закриють на добу, утім продовжити акцію непокори її персонал планує і надовше.

  Крістіан Дрейєр, представник профспілки працівників залізниці: "Суворі заходи в економіці робітники уже почали відчувати. Ми не маємо грошей, щоб платити за оренду квартири. Немає коштів на життя".

  Мітинг у Брюсселі відбувся під Європейською комісією. П`ять сотень людей вимагали від єврочиновників припинити економічне знущання над робітниками в усіх державах ЄС, змушених затягнути паски через фінансову кризу. У Чехії біля будівлі парламенту зібралися пожежники, полісмени та військові. Депутати саме обговорювали бюджет на наступний рік і заплановані у ньому суворі заходи економії. Учасники акції вимагали від парламентаріїв відмовитися від запланованого скорочення зарплат на десять відсотків. До мітингу профспілок долучилися і пенсіонери.

  Карел Срп, пенсіонер і колишній дисидент: "Уряд веде брудну гру. Має бути більше демонстрацій, подібних на цю, і - щодня. Я літня людина, але я дуже засмучений. Те, що зараз відбувається в країні - неможливо зрозуміти".

  Масовий протест відбувся і в Іспанії. Обурені люди наголошували, що глобальну кризу спричинили не робітники, а банки і фінансові ринки, то ж їм, а не робітникам державного сектору, треба за це розплачуватися. Профспілки попередили прем`єра Сапатеро, що боротимуться доки уряд не прислухається до їхніх вимог.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Масштабні цивільні навчання у Південній Кореї [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  У Києві відкрили три нові станції метро
  Теги: