Масштабні цивільні навчання у Південній Кореї [репортаж, відео]

  Наймасштабніші цивільні навчання з громадянської оборони - у Південній Кореї. На 20 хвилин по всій країні припинилася робота, зупинився автомобільний рух, а вулиці - спорожніли. Країна готується до можливої атаки з боку сусідки - Північної Кореї.

  Під гудіння сирен мешканці Сеула - наділи протигази та спустилися до бомбосховищ і станцій метро. Водночас над містом - пролетів десяток винищувачів ВПС Південної Кореї. Вони виконували роль північнокорейських нападників. У інших містах також провели навчання, пояснюючи, як поводитися під час газової, біологічної атаки або бомбардування.

  Кім Хван Шик, прем`єр-міністр Республіки Корея: "Усі громадяни мають знати, що робити під час атаки, у разі раптового нападу Північної Кореї. Тому ми час від часу проводимо такі тренування".

  Навчання відбуваються в країні регулярно вже понад 30 років, проте ще ніколи - з таким розмахом. У цивільних тренуваннях взяли участь більш як 10-ть мільйонів людей. Цього разу найбільшу увагу приділяли способам виживання в надзвичайних ситуаціях. Корейці вчилися вдягати протигази, одяг, що захищає від хімічних атак, швидко знаходити найближчі бомбосховища. 

  Кім Є-джі, учень середньої школи: "Ці навчання надзвичайно корисні. Тепер ми знатимемо, що робити в певних ситуаціях, якщо розпочнеться війна". 

  Тренування стало відповіддю на загострення ситуації на Корейському півострові після обстрілу Північною Кореєю острова Йонпхендо в листопаді цього року. Формально країни перебувають у стані війни з 1953-го року. Наразі до демілітаризованої зони на кордоні стягнуто близько мільйона військових з обох боків.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Суркіс: Я сьогодні принципово вам не підіграю [відео]
  Наступний матеріал
  Європейськими країнами прокотилася чергова хвиля страйків
  Теги: