5.ua

Європейські ЗМІ обговорюють російську пропаганду щодо Майдану [відео]

  Європейська преса обговорює засідання ради міністрів ОБСЄ, що відбулося у Києві. У перших абзацах – заяви Вікторії Нуланд, представника держдепартаменту США, яка закликає владу прислухатися до масових протестів і називає неприйнятним побиття людей спецпризначенцями.

  А от британська служба Бі-Бі-Сі звертає увагу на дивне висвітлення у російських ЗМІ подій в Україні, які прямо називає «московською пропагандистською кампанією». Британські журналісти роблять короткий огляд російських телепрограм за останні кілька днів. Вражає медійників програма Дмитра Кисельова на російському державному телеканалі – а саме використані у ній кадри зі шведської освітньої програми для діток, яка розповідає, як працює система травлення. Цими кадрами автор намагається довести аморальність шведів і зокрема – міністра внутрішніх справ Карла Більдта, який підтримав Євромайдан. Україні ж – пояснити, що чекає на її дітей, якщо держава приєднається до Європейського союзу. На Бі-Бі-Сі зауважують – пропаганда проникла і у випуски прогнозу погоди. Сюди не полінувалися запросити навіть психолога, який запевнив, що перепади температур можуть стати причиною для агресивних спалахів і протиправних дій. За спиною ж ведучого – замість метеорологічної карти – фотографія з протестів у Києві.

  Вадим Заводченков, російський телеведучий: «В Киеве продолжаются волнения. Начались они ровно в тот же день, что и 9 лет назад "оранжевая революция". В который раз резкое ухудшение политического климата в Украине совпало с переходным периодом между сезонами. И, возможно, это не случайно: ученые Колумбийского университета в США выдвинули смелую теорию – плохая погода провоцирует людей на конфликты».

  Випуски ж новин у російських ЗМІ більш предметно стежать за розвитком ситуації на Євромайдані. «Лєнта.Ру» повідомляє про заклик лідера партії «УДАР» – складати список ворогів Євромайдану, до яких увійдуть, зокрема, спецпризначенці, що били невинних людей і судді, що ухвалювали протиправні вироки. «Вєсті» висвітлюють обіцянки київських правоохоронців жорстоко розігнати людей, котрі блокують адмінбудівлі. Телеканал «Дождь» стежить за реакцією генпрокуратури, що назвала підозрюваного у провокації сутичок на Банковій, і розповідає про виклик на допит голови вітчизняного МВС.

  Нонна Стефанова, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Першими міністрів країн ОБСЄ зустріли активісти руху «Стоп цензурі» [відео]
  Наступний матеріал
  Дзиндзю затримав УБОЗ, Смалія побили при спробі потрапити до першого [відео]
  Теги:
  Loading...