Європейські політики намагаються подолати наслідки епідемії кишкової інфекції

  150 мильйонів євро компенсації пропонує виплатити Єврокомісія постраждалим від спалаху кишкової інфекції сільським господарствам. Про це повідомляє агенція "Франс Прес". Водночас, Єврокомісар з питань охорони здоров`я Джон Даллі заявив - спалах е-кjлі обмежується Північною Німеччиною.

  Небезпечну інфекцію обговорюють міністри сільського господарства країн ЄС  у Люксембурзі. На ній мають розробити план фінансової допомоги господарствам, що постраждали через падіння попиту на овочі. Водночас, представники Єврокомісії вирушили до Росії. Там переконуватимуть владу скасувати заборону на імпорт євпропейської городини.

  Овочеву проблему вирішують у Росії. Туди приїхали представники Єврокомісії. Сподіваються вмовити Москву зняти ембарго на ввезення овочів із Євросоюзу. Росіяни запровадили заборону на імпорт минулого тижня. Наголошують - це тимчасовий захід, необхідний для того, щоб убезпечити Росію від поширення кишкової інфекції. У ЄС запевняють, що їхні овочі цілком безпечні. Європа передасть на експертизу до Москви зразки штаму е-колі.

  Джон Даллі, єврокомісар з політики охорони здоров`я та прав користувачів: "За даними, які ми маємо зараз, розповсюдження інфекції припинилося. Кількість нових хворих щодня зменшується. Що стосується пошуку джерела інфекції - усі тести поки що негативні".

  Поширення овочевої інфекції обговорюють і в Люксембурзі. Там екстрено радяться міністри сільського господарства ЄС. Вирішують також, як допомогти фермерам, які зазнали збитків через заборону їхньої продукції. Іспанія, чиї огірки спочатку вважали джерелом зараження, вимагає від Німеччини компенсації. Нарікають на збитки і власники господарств у Румунії.

  Петре Скоровель, технічний директор ферми: "Щодня ми збираємо 200-300 тонн огірків. Зараз продажі упали до нуля, екпорту немає. Щодня ми втрачаємо понад 100 тисяч євро".

  А в Німеччині намагаються з`ясувати, звідки походить інфекція. Напередодні підозра впала на продукцію ферми неподалік Гамбурга. Утім, аналіз зразків не підтвердив наявність бактерії е-колі. Серед можливих версій походження небезпечного штаму бактерії - біотероризм. Такий варіант не відкидає начальник управління цивільної оборони Ізраїлю Зеєв Цук-Рам. Раніше невідомий штам бактерії е-колі лікується антибіотиками. Утім, загибла бактерія виділяє вкрай небезпечні токсини. За останні три тижні інфекція вбила 22 людини, занедужали - понад 2 тисячі осіб. Найбільше постраждалих у Німеччині. Загалом же захворювання зафіксували у 10 країнах Європи. 

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Судово-медична експертиза дослідить стан Шкіля на момент ДТП
  Наступний матеріал
  Аварія порома в Індонезії - щонайменше 25 загиблих [відео]
  Теги: