5.ua

Європейські моржі святкують Новий рік у крижаній воді

  Найдовше традиція новорічних пірнань тримається в Італії – аж із 1946-го. Хоча започаткували її не надто святково – безробітний рятувальник стрибнув із мосту Кавур, щоби привернути до себе увагу і знайти роботодавця. Однак відтоді щороку дедалі більше людей приходять на міст – просто відсвяткувати початок року в незвичний спосіб.

  Один із найвідоміших пірнальників – Мауриціо Пальмуллі. Сьогодні він стрибнув у 26 раз поспіль.

  Мауриціо Пальмуллі, учасник пірнання: «Хочу присвятити нинішній стрибок усім римлянам, усім безробітним батькам. Не хочу говорити про політику, просто побажаю всім щасливого нового року».

  Трохи менше десятиліть купаються у крижаній воді у Нідерландах. Тамтешній клуб любителів новорічних запливів існує лише трохи більше півстоліття. У воду Північного моря, температура якого зараз лише плюс 5 градусів, пірнули кілька десятків людей – це лише з Ґаазького клубу. А по всій країні прихильників подібного екстриму – понад 40 тисяч.

  Пірнальник: «Мені дуже сподобалося, от тільки страшенно холодно, я навіть ніг не відчуваю!»

  Здається, холодніше бути вже не може. Але от берлінський клуб моржів на світанку купався у 4-градусній водичці в озері Оранке.

  Традицію започаткували у 1984-му, відтоді пропустили лише кілька років, коли крига була надто товстою, щоби її розбити. Німецькі моржі впевнені: кращого способу почати рік – немає.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Папа Римський побажав вірянам сили, сміливості та надії
  Наступний матеріал
  У ЄС скасували обмеження для заробітчан з Румунії та Болгарії
  Теги:
  Loading...