patrioty.org.ua

Європарламент закликав Ердогана вивести війська із Сирії

  Читайте по-русски
  Євродепутати визнали неприйнятним факт, що президент Туреччини перетворив біженців на зброю та використовує їх для шантажування ЄС

  У четвер, 24 жовтня, Європарламент ухвалив резолюцію, у якій засудив військову інтервенцію Туреччини на північному сході Сирії та закликав Ердогана вивести сили з території цієї країни. Про таке повідомив "Укрінформ".

  "Із початку військової інтервенції Туреччини, яка супроводжувалася великою кількістю цивільних та військових втрат, за даними ООН, принаймні 300 тис. громадян були переміщені. Депутати виступили за те, щоб на північному сході Сирії було створено зону безпеки під егідою ООН, та твердо заперечили плани Туреччини заснувати "так звану безпечну зону" вздовж кордону. Вони також висловили занепокоєння угодою між США і Туреччиною про тимчасове припинення вогню, яка може легітимувати турецьку окупацію у цій так званій "безпечній зоні", – зазначено у тексті повідомлення.

  У Європарламенті виявили солідарність із курдами та відзначили важливість внеску курдських сил та висловили занепокоєння з приводу втечі сотень ув'язнених бійців ІДІЛ з місць утримання на півночі Сирії після наступу Туреччини, що підвищує ризик відродження терористичних груп.

  Євродепутати визнали неприйнятним факт, що президент Туреччини перетворив біженців на зброю та використовує їх для шантажування ЄС.

  Як повідомляв 5.UA, 9 жовтня після розпорядження президента США Дональда Трампа вивести американські війська з півночі Сирії Туреччина почала масштабний наступ на цей регіон.

  Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що наступ має на меті створити "безпечну зону", а його мета – "курдські бойовики" і члени угруповання "Ісламська держава" на півночі Сирії.

  Рада безпеки ООН на засіданні 10 жовтня не змогла прийняти жодного рішення щодо наступу Туреччини на території Сирії. П'ять європейських країн пізніше закликали Туреччину припинити односторонні військові дії. 10 жовтня президент США Дональд Трамп заявив, що сподівається на роль посередника між Туреччиною і сирійськими курдами і пригрозив Анкарі санкціями.

  Попередній матеріал
  Україна цього тижня переходить на "зимовий час"
  Наступний матеріал
  Холодницький каже, що САП взялася за переписку депутата від "Слуги народу" Медяника

  Туреччина і РФ домовилися про Сирію – Лавров

  США хочуть залишити частину військових біля сирійських нафтових родовищ – Пентагон

  Наступ у Сирії: ЄC призупинив експорт зброї до Туреччини

  США ввели санкції проти Туреччини за військові дії в Сирії

  "Курдам нехай допомагає хоч Наполеон Бонапарат": Трамп заявив про виведення військ США із Сирії

  Наступ Туреччини в Сирії: США та країни ЄС одна за одною відмовляються сприяти Анкарі