Сергій Магнітський / Фото 1tvnet.ru

Європарламент ухвалив "список Магнітського" для Росії

  Євродепутати закликали уряди країн ЄС накласти санкції на

  До осіб, яких вважають винними у смерті та катуванні Магнітського, парламентарі пропонують застосувати візові санкції та заморозити їх фінансові активи в ЄС.

  В США у 2012 році прийняли закон, названий іменем Магнітського, яким ввели візові заборони і заморозили активи низки російських офіційних осіб , яких вважають причетними до порушень прав людини. Держдепартамент США розкрив 18 імен, але ряд імен покараних зберегли у таємниці.

  Як пише Reuters, уряди країн ЄС раніше не переслідували росіян, побоюючись нового загострення у відносинах з Москвою. Проте Євросоюз висловив занепокоєння посмертним процесом над Магнітським , який завершився обвинувальним вердиктом у справі про ухилення від податків.

  Як заявив Європарламент у резолюції, прийнятій 2 квітня, "арешт і смерть у камері попереднього ув'язнення Сергія Магнітського являють собою ясно задокументований випадок неповаги до прав людини і фундаментальних свобод в Росії, який вимагає серйозної уваги".

  Відносини між Росією і Європою погіршилися після того, як Москва заявила про анексію Криму. Це змусило ЄС, вслід за США, ввести санкції щодо низки російських чиновників.

  Попередній матеріал
  Фюле оголосив про початок другої стадії лібералізації візового режиму з ЄС
  Наступний матеріал
  Британський екстремал зробив сальто на верхівці Московського моста