5.ua

Європарламент обиратиме президента Єврокомісії у наступний вівторок

  Європейський парламент проголосує за президента Європейської комісії Жана-Клода Юнкера 15 липня, а 16 липня лідери ЄС на позачерговому саміті обговорять можливих кандидатів на посади Верховного представника ЄС та президента ЄС.

  Чи буде на порядку денному саміту українське питання – поки що не відомо.

  "16 липня лідери ЄС знов зберуться, щоб обговорити кандидатури на ці дві конкретні позиції", - йдеться в анотації щодо майбутнього саміту ЄС передає УНІАН.

  Станом на сьогодні остаточний порядок денний ще не відомий, листа-запрошення президента Ради ЄС Хермана Ван Ромпея також ще немає.

  Як повідомили в Раді ЄС, очікується, що лист може бути розісланий на початку наступного тижня. Щодо включення в порядок денний саміту українського питання, то підтвердження цьому також ще немає.

  Станом на сьогодні посаду Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики посідає Кетрін Ештон, президента ЄС –Ван Ромпей.

  Згідно з процедурою, президент Ради ЄС обирається Радою ЄС більшістю голосів на період два з половиною року з можливістю переобрання на другий термін. Термін мандату Ромпея спливає 1 грудня цього року. Саме йому доручено провести консультації серед лідерів ЄС та визначити найкращого кандидата, який займе його офіс.

  Попередній матеріал
  Порошенко запевнив Меркель у готовності до двостороннього припинення вогню на Донбасі
  Наступний матеріал
  Держземагентство пропонує назавжди заборонити продаж земель сільськогосподарського призначення
  Теги:
  Loading...