5.ua

Держземагентство пропонує назавжди заборонити продаж земель сільськогосподарського призначення

  Робоча група, створена на виконання доручення Голови Держземагентства України Сергія Рудика, завершила роботу над проектом Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення".


  Про це повідомляє прес-служба Держземагентства.
  "Натепер питання продажу земель сільськогосподарського призначення є ключовим та вкрай важливим. Наша принципова позиція – заборонити продаж землі сільгосппризначення та визначити мінімальний термін її оренди не менше 10 років. Повна заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення, законодавче закріплення шляхів і правових механізмів подальшого розвитку відносин сільськогосподарського землекористування та встановлення мінімального терміну оренди земель сільськогосподарського призначення закладе надійні підвалини сталого розвитку земельних відносин», – цітує прес-служба точку зору Голови Держземагентства України Сергія Рудика.
  За його думкою також пропонується не продовжувати дію мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, а зробити цю норму постійно діючою, що дасть можливість "захистити права 7 мільйонів селян, які набули права на земельні паї загальною площею майже 28 мільйонів гектарів. Законопроектом також передбачається не допустити скуповування земель сільськогосподарського призначення державної власності, яких на сьогодні нараховується трохи більше 10 млн. гектарів".

  "Серйозною проблемою, яка потребує невідкладного вирішення, є те, що близько двох третин договорів оренди земельних ділянок сільгосппризначення укладені на термін до 5-6 років, – наголошує очільник земельного відомства. – На практиці ми пересвідчилися, що це не сприяє ефективному господарюванню на землі, виділенню коштів на охорону земель, а призводить лише до зростання площ земель, що порушені ерозією. Нині в Україні третина земель охоплені тією або іншою формою ерозії".

  Для недопущення закріпачення селян орендодавцями, які здебільшого мають широкі фінансові можливості та потужні юридичні служби, законопроектом також передбачається врегулювати питання можливості розірвання орендодавцем в односторонньому порядку договорів оренди у разі несвоєчасної виплати орендної плати.

  У разі прийняття запропонованого регуляторного акта до економічного обігу буде залучено право оренди на землі сільськогосподарського призначення, що позитивно вплине на ринкове середовище.
  Попередній матеріал
  Європарламент обиратиме президента Єврокомісії у наступний вівторок
  Наступний матеріал
  Луганська "Зоря" почне євросезон не вдома
  Теги:
  Loading...