Європа в сніговому полоні

  Європу замело. Сильні снігопади спричинили лавину на одному з курортів Шотландії. У крижаній пастці загинули четверо людей. Між тим синоптики застерігають: завірюхи, що почалися над Європою минулого тижня - найближчим часом не вщухнуть. Негода стала причиною численних перебоїв у автомобільному та авіасполученні.

  Щонайменше сорок відсотків польотів скасували у неділю аеропорти Парижа - усе через негоду: рекордний снігопад і заледеніння. На летовищах "Орлі" і "Шарль де Ґолль" найперше скасовують рейси на короткі дистанції, щоб звільнити смугу для тих, хто летить на інший континент. Ситуація у терміналах - відносно спокійна, рапортує керівництво. Адже пасажирів за добу попередили про другу за цей тиждень хвилю негоди і можливі скасування рейсів.

  Пасажирка: "Ми чекаємо рейсу на Кубу. Поки що - не хвилюємось. Наче б то він має бути вчасно. Але паралельно - дивимось і оцінюємо - скільки снігу має випасти, щоб політ не відбувся. Найгірше - це провести тут ніч". 

  Пасажир: "Чим більше падає снігу - тим більше ми думаємо про ймовірне скасування нашого рейсу,. Наше хвилювання зростає - чим ближче час відправлення. Проте, поки що - нічого не відомо, то ж нічого про це думати. Зрештою, завжди є вихід. Ми ж у більш-менш цивілізованій країні!"

  Через негоду аеропорт Франкфурта скасував майже півтори сотні рейсів. Речник найбільшого у Німеччині летовища попередив, що не відбудеться більшість польотів за внутрішніми та європейськими маршрутами. На злітні смуги випало майже сім сантиметрів снігового покриву. Через сильний мороз літаки - швидко вкриваються кригою, яку не встигають розчищати спеціальні служби. 

  Одну п’яту усіх польотів скасував і найбільш завантажений у Європі аеропорт Хітроу. А отже не відбулись майже 250-т рейсів. Це - вимушений крок, який дозволив здійнятися у небо решті, понад тисячі літаків. На засніжених злітних смугах - лайнери потребували більше місця і більше часу для злету. Обурені пасажири нарікають на коаліційний уряд, який заблокував будівництво третьої смуги іще у 2010-му році. Тоді ж керівництво Хітроу витратило майже 60 мільйонів доларів на зимове  обладнання, зокрема на снігоочисні машини, яких зараз у аеропорту - понад сто тридцять.

  Нонна Стефанова, "5 канал".  

  Попередній матеріал
  Меркель зазнала поразки на земельних виборах у німецькій Нижній Саксонії
  Наступний матеріал
  Нові подробиці резонансного протистояння терористів та армії на півдні Алжира
  Теги:
  Loading...