5.ua

Європа у полоні шторму «Святий Іуда» [відео]

  Європа

  До удару святого Іуди Велика Британія готувалася останні кілька днів. Люди ще пам'ятають про Великий шторм 1987 року, який забрав життя 18-ох людей і повалив 15 мільйонів дерев. Місцева влада населених пунктів на півдні Англії та Уельсу закликала громадян без потреби не виходити надвір. До Британських островів Іуда приніс зливи та шквальний вітер з поривами до рекордних ста шістдесяти кілометрів за годину. Агенція охорони довкілля видала півтори сотні попереджень про можливі повені. Однак прихід стихії виявився не таким руйнівним, як очікували місцеві мешканці.

  Марк Клейсон, власник сімейного готелю: «Метеорологи робили значно страшніші прогнози. Гадаю, справді погода могла бути набагато гіршою, але поки що ми тримаємося. Щоправда, це був найсильніший вітер і дощ, які я колись бачив».

  Загалом на півдні країни без світла залишилися 270 тисяч осель. Влада перекрила рух на низці автомагістралей і зачинила мости. Адміністрація аеропорту «Хітроу» скасувала 130 рейсів, а залізниця призупинила рух потягів. З перебоями працювала і лондонська підземка. Дії транспортних компаній обурили пасажирів.

  Чоловік: «Попереджений - значить озброєний, але не можна було скасовувати поїзди до того, як шторм пошкодив полотно. Це неправильно, адже сезонні проїзні коштують людям дуже дорого».

  Жінка: «Вони справді скасували потяг! Я шокована. Вони занадто перестрахувалися».

  Унаслідок буревію постраждали і можновладці - на дах канцелярії британського прем'єр-міністра впав кран,  тому заступник Камерона Нік Клеґґ скасував щомісячну прес-конференцію. Святий Іуда вже покинув Британію і, перетнувши Північне море, встиг наробити лиха у Нідерландах і Бельгії. В Амстердамі внаслідок буревію припинили рух трамваїв. У аеропорту Схіпхол скасовані півсотні рейсів, а близько тисячі пасажирів порому з Ньюкасла досі перебувають у морі, бо човен не зміг пришвартуватися у порту Іймуйдена. Тим часом шторм рухається у напрямку Санкт-Петербурга. Приходу стихії у північній столиці Росії чекають уже у вівторок. За інформацією синоптиків, святий Іуда принесе до міста вітер до 28 метрів за секунду і може призвести до повені.

  Мирослава Пеца, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Банер із написом «Боже, врятуй Київ від незаконних забудов» повісили у центрі Києва [відео]
  Наступний матеріал
  Водій, що скоїв ДТП у Сімферополі був п`яний