Європа та Азія потерпають від сильних заморозків та снігопадів

  Сибірські морози - до мінус 30 - прийшли до Європи. Там через негоду загинули вже понад 60 людей. Хуртовини та холоднеча охопили ледь не всю північну півкулю. Снігом замело не лише європейські країни, а навіть Японію та Туреччину, де клімат, зазвичай, м`якіший.

  Понад півсотні людей загинули через негоду в Японії. Це, переважно, літні люди. Вони послизнулися й упали з дахів своїх будинків, коли прибирали сніг. Його випало чимало - подекуди до 4 метрів. Це трохи не дотягує до абсолютного рекорду - 4 із половиною метрів, які спостерігали 7 років тому. Снігопад уже завдав збитків на 130 мільйонів доларів. Уряд країни готується до ще більших витрат.

  Йошіхіко Нода, прем`єр-міністр Японії: "До березня збитки від заметілей можуть сягнути трьох мільярдів доларів. У резервному фонді є ці гроші. Ми поступово надаємо їх місцевій владі для подолання наслідків негоди".

  Росія потерпає від екстремально низьких температур - від мінус 50-ти у Сибіру до мінус 24 у Москві. У багатьох містах закриті школи та обмежений рух громадського транспорту. Холоднеча триватиме принаймні до кінця тижня.

  Росіянка: "Вдягаю все, що можна. Я не ношу шапку, як більшість студентів, але холоднеча страшна".

  Росіянин: "Дуже-дуже холодно на вулиці, просто замерзаєш. Але якщо рухаєшся - то тепліше".

  Укрита снігом і традиційно тепла Туреччина. Через погану видимість напередодні навіть закрили Босфорську протоку - один із найактивніших водних шляхів у світі. Снігопад у містах Туреччини спричинив величезні затори.

  Сулейман Ілмаз, мешканець Стамбула: "Сніг повністю паралізував життя в місті. Крамниці зачинені, кудись доїхати просто неможливо".

  Не краща ситуація і в Європі. Сніг, морози та сильний вітер дошкуляють мешканцям Греції. Температура впала нижче нуля, а вже сьогодні вночі на півночі очікують мінус 14. Влада повідомила про перший випадок загибелі від переохолодження. У країні закривають школи. Водіям радять чіпляти на колеса ланцюги.

  Через 30-градусні морози в Південно-Східній Європі загинули вже понад 60 людей. А в центральній Німеччині в горах у ніч проти 1 лютого зафіксували мінус 40. Європу - від Італії до Великої Британії - засипало снігом. Паралізований рух на автобанах, подекуди - порушене електропостачання. Прогнози синоптиків невтішні - найближчими днями погода не покращиться.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Донбас" здобув чергову перемогу у регулярному чемпіонаті ВХЛ Росії
  Наступний матеріал
  У США за сумнівним звинуваченням можуть стратити вихідця з України
  Теги: