У США за сумнівним звинуваченням можуть стратити вихідця з України

  Заступитися за українця, засудженого до смертної кари в американському штаті Вірджинія, вимагають англійські правозихисники.
  Уродженця Буковини Івана Телегуза визнали винним у замовленні вбивства своєї колишньої дівчини. Натомість, правозахисники, які розслідували справу, наполягають на невинуватості хлопця. Після завершення судового процесу один із виконавців злочину зізнався, що дав у суді неправдиві покази. Наклеп на Телегуза вчинив, щоби зменшити термін власного покарання. 33-річний українець перебуває в американській  в’язниці з 2006 року. Його тримають в одномісній камері смертників. Іван Телегуз емігрував до США у віці 9 років за грін-карткою, але американського громадянства не набув. Громадські активісти закликають українську владу надати засудженому громадянство України та просити у США помилування для співвітчизника. Якщо цього не станеться - у найближчі півроку українця можуть стратити.

  Правозахисник: "У США дуже часто застосовують смертний вирок до громадян інших країн. Ймовірно, Івана Телегуза позбавлять життя цього року. Тому дипломатична підтримка від української влади - єдине, що може його врятувати. Ми закликаємо уряд та омбудсмена звернутися до губернатора штату Вірджинія з проханням про помилування. Інакше життя Івана не врятувати".
  Попередній матеріал
  Європа та Азія потерпають від сильних заморозків та снігопадів
  Наступний матеріал
  У Нью-Йорку виявили ціле підприємство з виробництва маріхуани
  Теги: