Європа не лише стурбована, але вражена й обурена останніми подіями в Україні [відео]

  Європа не лише стурбована, але вражена й обурена останніми подіями в Україні. Такі заяви дедалі частіше лунають від європейських політиків. Більшість із них закликають до негайного політичного діалогу з метою де-ескалації конфлікту.

  Не запроваджувати надзвичайний стан в Україні пообіцяв Жозе-Мануель Баррозу Віктору Януковичу. Розмову вели телефоном. Деталі оприлюднив речник Європейської комісії. 

  Олів’є Байлі, речник Єврокомісії: «У своєму телефонному дзвінку Президент Єврокомісії ще раз висловив глибоку стурбованість ескалацією насильства, повідомленнями про застосування сили проти журналістів і зниклих людей. Для Єврокомісії застосування сили не є відповіддю на політичну ситуацію. Пан Баррозу закликав Віктора Януковича негайно провести діалог на найвищому рівні з опозицією - це його обов’язок як глави держави».

  Глибоко вражений подіями у Києві та масштабами насильства глава МЗС Чехії Ян Когоут. Політик висловив жаль і співчуття родинам загиблих унаслідок конфлікту. І закликав розпочати політичний діалог і звільнити усіх затриманих активістів. Занепокоєння ескалацією насильства у Києві висловила й Ангела Меркель. Застосування санкцій з боку Європи канцлер Німеччини вважає передчасним кроком на цьому етапі. Замість ухвалення санкцій Меркель пропонує зосередитися на де-ескалації конфлікту та спробі діалогу. Заяви прозвучали на підсумковій зустрічі дводенного засідання уряду Німеччини.

  Ангела Меркель, федеральний канцлер Німеччини: «Ми чекаємо, що уряд України забезпечить демократичні свободи людей, у першу чергу право на мирні демонстрації та захист життя і зупинить застосування сили. Ми дуже стурбовані, і не лише стурбовані, але й обурені ухваленням законів, які ставлять під сумнів демократичні свободи громадян. Також обурює спосіб, яким ці закони були ухвалені».

  Російська сторона - висловилась на економічному форумі у Давосі. Віце-прем’єр російської федерації Аркадій Дворкович заявив про стурбованість подіями в Україні, і підкреслив - яким важливим стратегічним партнером є Київ для Москви. Кредит Україні та зниження вартості газу, ухвалені Віктором Януковичем і Володимиром Путіним - навіть стали негативним фактором для російської економіки, підкреслив віце-прем’єр. Оскільки ускладнили відносини Москви з ЄС та США

  Аркадий Дворкович, заступник прем’єр-міністра Росії: «Україна - наш близький сусід та історично - наш близький партнер. Ми дуже стурбовані тим, що відбувається. Економічно наші країни дуже інтегровані, товарообіг йде в обидва боки, російські компанії не зможуть існувати без українських і навпаки. Тепер ми намагаємося реінтегрувати наші взаємини, щоб вони не суперечили зближенню України з ЄС».

  Міжнародний комітет допомоги незалежній Україні створили представники національних партій та організацій різних країн світу, серед них литовська ініціативна група «Саюдіс», білоруська партія «Свобода» та низка інших політсил із країн Балтії та Білорусі. Комітет висловив солідарність із мирними борцями за свободу України та стурбованість репресіями проти мітингувальників. Учасники комітету звернулись до споріднених партій в усіх країнах Євросоюзу з метою зупинити репресії в Україні та допомогти українцям у їх прагненні до єдності та волі. 

  Нонна Стефанова, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Як рідні шукали автомайданівців у міліцейських відділках [відео]
  Наступний матеріал
  Порошенко: Європа за кілька кроків від запровадження санкцій щодо українських високопосадовців [відео]
  Теги:
  Loading...