Фото forumdaily.com

Євромайдан став фіналістом премії імені Сахарова

  Український рух Євромайдан став одним із головних претендентів на отримання престижної правозахисної премії імені Андрія Сахарова "За свободу думки", заснованої Європейським парламентом.


  У середу Європарламент оголосив всіх фіналістів премії. У шорт-лист потрапили також азербайджанська правозахисниця Лейла Юнус та лікар з Конго Дені Муквеге.

  Лауреата премії буде обрано 16 жовтня головою Європарламенту та керівниками партійних фракцій. Церемонія нагородження відбудеться 26 листопада у Страсбурзі.

  Вперше премія "За свободу думки" імені Сахарова була вручені у 1988 році. Її щорічно отримують особи чи організації, які опікуються захистом прав людини та основних свобод.

  Андрій Сахаров - радянський фізик, лауреат Нобелівської премії миру 1975 року, співтворець водневої бомби, активний борець за права людини. У 1980 разом зі своєю другою дружиною дисиденткою-правозахисницею Оленою Боннер був заарештований і відправлений у заслання в Горький (зараз Нижній Новгород) за критику дій радянського уряду в Афганістані.
  Попередній матеріал
  За минулу добу в столиці згоріло 5 автівок
  Наступний матеріал
  Ігор Смешко очолив комітет з питань розвідки при Президентові України
  Теги:
  Loading...