Єврокомісія збільшила суму компенсацій фермерам

  Єврокомісія пропонує нові компенсації фермерам, постраждалим внаслідок спалаху кишкової інфекції. Загальну суму фінансової допомоги Брюссель збільшив на понад 50 мільйонів євро.

  Через спалах кишкової інфекції е-колі - великі проблеми у європейських фермерів. Обсяг замовлень на їхню продукцію різко знизився. Сільгоспвиробники зазнають мільйонних збитків, у розпачі продавці овочів. На ятках зі своєю продукцією вони вивішують оголошення з гарантіями: усі овочі пройшли лабораторні аналізи, е-колі у них - не виявили. Сертифікати на підтвердження цього готовий показати будь-який торгівець. Втім, навіть це не допомагає переконати покупців.

  Уве Станке, продавець овочів: "Люди просто бояться купувати і їсти наші огірки та помідори. І жоден сертифікат не може їх заспокоїти. Великі ферми втрачають до 80 відсотків прибутку. Попиту на овочі - майже немає і продукти доводиться викидати".

  Жанетт Альт, мешканка Ільцена: "Сьогодні у ресторані ми довго вагалися, чи варто замовляти страви з цибулею та спаржею. А від салату, звісно, довелося відмовитися одразу. Це все дуже неприємно, ніхто не знає, які овочі можна вважати безпечними, а які - ні".

  Єврокомісія пообіцяла допомогти сільгоспвиробникам. Спочатку збиралися виділити 150 мільйонів євро компенсацій. Зараз цю суму підвищили до 210 мільйонів. Втім, міністрів сільського господарства країн ЄС не задовольняє і така пропозиція. Кажуть - збитки фермерів за один тиждень - удвічі вищі.

  Дачіан Чіолош, комісар ЄС з питань сільського господарства: "Загалом бюджет, виділений для компенсацій фермерським господарствам - 210 мільйонів євро. Це має допомогти поліпшити ситуацію. Втім, ці цифри можуть мінятися у залежності від того, як події розвиватимуться далі".

  Тим часом, епідемія кишкової інфекції йде на спад. Фахівці вважають, що найгірше вже позаду. Про це, зокрема, заявив міністр охорони здоров`я Німеччини під час екстренної зустрічі європейських міністрів сільського господарства у Брюсселі.  Натепер від е-колі загинули понад два десятки людей. Інфікованих - понад дві з половиною тисячі. А визначити, як поширилася небезпечна бактерія - досі не визначили. Зараз ймовірним джерелом зараження називають огірки або паростки бобових.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сьогодні продовжать судовий розгляд справи Луценка
  Наступний матеріал
  Авіація НАТО продовжує бомбардувати Триполі
  Теги: