Єврокомісія закликає спростити отримання шенгенських віз для українців

  Видавати українцям якомога більше багаторічних віз попросила уряди шенгенських країн єврокомісар Сесіллія Мальмстрем, яка курує питання спільної візової політики європейських країн.


  У відповідних листах комісар наголосила, що попри переговори між Україною та ЄС про цілковите скасування візового режиму, зараз країнам-членам Євросоюзу слід активніше використовувати наявні механізми. Зокрема, вимагати від українських громадян, які звертаються за візою, менше документів.

  Водночас, Сесілія Мальмстрем відмовилася прогнозувати дату скасування віз для українців. Відповідаючи на запитання журналістів у Брюсселі, чи реалістичними є заяви українських чиновників про безвізовий режим уже з 1-го січня 2015-го року, комісар зауважила, що Києву доведеться виконати ще досить тривалу роботу. Проте в Єврокомісії сподіваються, що до 27 червня Рада ЄС підтвердить перехід України до другого етапу Плану дій візової лібералізації.

  Нагадаємо, у кінці травня Європейська комісія уже підтримала перехід України до виконання наступної, другої, фази плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС.
  Попередній матеріал
  Бойовики-суніти захопили ще одне місто в Іраку
  Наступний матеріал
  Кличко попередив киян про подорожчання комунальних послуг